Mag. Theol. Kristīna Ēce uzvar LLSTA pētījumu konkursā

19. Aug, 2022

Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība (LLSTA) apsveic Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes doktoranti Mag. Theol. Kristīnu Ēci ar ļoti veiksmīgu pētījumu, kas ir uzvarējis LLSTA izsludinātājā pētījumu konkursā! Pētījuma (referāta) nosaukums ir “Leipcigas un Lībencellas misijas: Hildegardes Procelas un Lilijas Otīlijas Grīviņas kalpošana.” Pētījumā tiek aprakstītas divu latviešu izcelsmes sieviešu misijas darbs tālajos Austrumos – Ķīnā un Indijā. Abas sievietes bezbailīgi devās misijas darbā 19. gadsimtā, laikā, kad jautājums par sieviešu ordinēšanu ne tikai nebija draudžu dienas kārtībā, bet sievietes civilās un politiskās tiesības bija stipri ierobežotas visā pasaulē, kas radīja risku jebkuras sievietes ceļošanai uz nepazīstamu un tālu zemi.  

Daļa Kristīnas Ēces pētījuma jau tikusi publicēta izdevumā “Svētdienas Rīts”. Tāpat šis pētījums tiks publicēts žurnāla “Ceļš” nākamajā numurā. 

Ar pētījumu var iepazīties mūsu mājas lapā – “Leipcigas un Lībencellas misijas: Hildegardes Procelas un Lilijas Otīlijas Grīviņas kalpošana”