Teoloģe Urzula Glienecke tiks ordinēta kalpošanai Edinburgas universitātē

17. Jan, 2022

Šā gada 18. janvārī notiks latviešu izcelsmes teoloģes un mākslinieces Urzulas Glieneckes ordinācija vārda un sakramenta amatā kalpošanai Edinburgas universitātes Greifrajeru draudzē par asociēto kapelāni.

Urzula Glienecke dzimusi Latvijā. Viņa studējusi un strādājusi Latvijā, Norvēģijā, Vācijā, Spānijā, Skotijā un Īrijā. Latvijā Urzula studējusi teoloģiju. 2011. gadā Īrijā viņa ieguvusi doktora grādu Misijas teoloģijā ar uzsvaru uz starpreliģiju izpratni un pastorālo psiholoģiju. Skotija ir Urzulas pašreizējā dzīves un kalpošanas vieta. Urzula sākusi asistēt Edinburgas universitātes kapelānes darbā kopš 2021. gada sākuma. Beidzot ir pienācis laiks, ko Urzula gaidījusi vairāk kā 30 gadus, par ko sapņojusi kopš teoloģijas studiju uzsākšanas Latvijā. Viņa beidzot tiks ordinēta kapelānes amatā, ar tiesībām veikt Vārda un Sakramenta kalpošanu.

Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība patiesi priecājas par Urzulu un sveic viņu ordinācijas dienā, vēlot Dieva vadību ikvienā solī, Svētā Gara gudrību ikvienā padomdošanas sniegšanā, Jēzus Kristus klātbūtni katrā sludināšanā un Vakarēdiena kalpošanā, un Dieva Tēva aizsardzību viņai un viņas tuviniekiem.

Aicinām sekot Urzulas ordinācijai un ievešanai amatā tiešsaistē caur Youtube. Ordinācija notiks 18. janvārī. Ordinācijas video būs pieejams Internetā arī vēlāk.