Sieviete ievēlēta par Anglikāņu baznīcas arhibīskapi Austrālijā

1. Sep, 2017

Mācītāja Keja Goldsvērtija ir tikusi ievēlēta par Pērtas* arhibīskapi Austrālijā. Goldsvērtija ir pirmā sieviete šādā amatā Austrālijas Anglikāņu baznīcā. 2008. gadā Keja Goldsvērtija tika konsekrēta par Austrālijas pirmo sievieti bīskapi un kopš 2015. gada ir kalpojusi par Gipslendas bīskapi Viktorijā.

Anglikāņu baznīcas Pērtas diecēzes administratore, mācītāja Keita Vilmota atzinīgi novērtēja Kejas Goldsvērtijas ievēlēšanu amatā, uzslavējot bīskapes nodošanos [aicinājumam] un nozīmīgo pieredzi:

“Bīskape Keja bija viena no pirmajām sievietēm, kura tika ordinēta par mācītāju Sv. Georga katedrālē 1992. gadā un kurai ir bagāta diecēzes, nacionālā un starptautiskā līmeņa pieredze un arī prakse kā pastāvīgai Ģenerālsinodes un starptautiskas Anglikāņu konsultatīvās padomes loceklei. Ievēlētā arhibīskape ir labi pazīstama Pērtā un ir parādījusi izcilas vadīšanas spējas un viesmīlību visā Pērtas kopienā. Mēs ar prieku gaidām atgriežamies bīskapi Keju un viņas vīru Džeriju Džeimsu atpakaļ Pērtas kopienā.”

Bīskapes Kejas Goldsvērtijas ievēlēšana par arhibīskapi ir beigusies pēc astoņu mēnešu ilgām atlases procedūrām baznīcā, pēc tam kad iepriekšējais arhibīskaps Rodžers Herfts beidza savas pilnvaras pagājušā gada decembrī. Arhibīskapes iecelšana amatā notiks februārī Svētā Georga katedrālē Pērtā, Austrālijā.

* Pērta ir Rietumaustrālijas štata galvaspilsēta un ceturtā lielākā Austrālijas pilsēta, kas atrodas valsts dienvidrietumos. Tās iedzīvotāju skaits ir ap 2 milj. 

Avots: Anglican News http://www.anglicannews.org 

Foto: Dioc of Perth