Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā unikāla izstāde – “Evaņģēlija gaismā: Reformācija 16. gadsimta pirmavotos”

28. Mar, 2017

Izstāde “Evaņģēlija gaismā: Reformācija 16. gadsimta pirmavotos”

Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā no š.g. 10. marta līdz 21. aprīlim apskatāma unikāla izstāde “Evaņģēlija gaismā: Reformācija 16. gadsimta pirmavotos”.

Izstādē eksponētais unikālais dokumentu un rokrakstu kopojums, kas atrasts Rīgas Sv. Pētera baznīcas torņa lodē, 136 metru augstumā,  datējams ar laika posmu no 1491. līdz 1578.gadam. Rīgas literāta Burharda Valdisa māceklis, alvas kalējs Ciriaks Klints uz pergamenta lapas kaligrāfiski uzrakstīja Livonijas un Rīgas Reformācijas vēsturi, izgatavoja greznu alvas lādīti, kurus ievietoja torņa bumbā.  Minētās vēsturiskās liecības tur glabājās līdz pat 18. gadsimtas vidum. Pēc 200 gadiem šajā izstādē uz brīdi satiksies dokumenti no LU Akadēmiskās bibliotēkas krājuma un lādīte no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijas.    

Izstādes “Evaņģēlija gaismā: Reformācija 16.gadsimta pirmavotos no Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas krājuma” autore ir LU Akadēmiskās bibliotēkas Rokrakstu un reto grāmatu nodaļas vadītāja Dr. philol. Aija Taimiņa.

Sīkāka informācija: LU ziņu lapā

Avots:  Valdis Mazulis, LU Akadēmiskā bibliotēka, ziņas “Aktuāli” 13.03.2017.