Partneris, ne patriarhs: 10 vīriešu tipi, ar kuriem doties laulībā

21. Jan, 2015

Jau kādu laiku angliski runājošā Interneta telpā tiek publiskoti dažādu draudžu vadītāju raksti ar tādiem nosaukumiem, kā piemēram, “10 sievietes, kuras kristīgi vīrieši nedrīkst precēt” (10 Women Christian Men Should Not Marry), “10 vīrieši, ko kristīgas sievietes nekad nedrīkst precēt” (10 Men Christian Women Should Never Marry) vai sarkastiskas reakcijas par pirmo rakstu “”Neuztraucies, vecīt, 10 sievietes, kuras negrib tevi precēt” (Don’t worry, dude, 10 women who don’t want to marry you) un “Vēl 10 sievietes, kuras kristīgi vīrieši noteikti nedrīkst precēt” (10 More Women Christian Men Definitely Should Not Marry). Šādu reakciju izsauca pirmajā rakstā minētās kristīgai laulībai nederīgas sievietes, kuru starpā ir “feministe”, “karjeriste”, par vīrieti vecāka sieviete vai sieviete, kas ir šķīrusies. Dažas dienas atpakaļ CBE (Christians for Biblical Equality – Kristieši par biblisko vienlīdzību) mājas lapā parādījās raksts ar nosaukumu “Partneris, ne patriarhs: 10 vīriešu tipi, ar kuriem doties laulībā”, ko sarakstīja kristīgu žurnālistu laulāts pāris  – Naome Krīgere un Tims Krīgers:  Partneris, ne patriarhs: 10 vīriešu tipi, ar kuriem doties laulībā

Ja esi sieviete un meklē partneri, nevis patriarhu, tad šie ir vīrieši, kurus vērts apsvērt…

1. Neviens.

Jēzus nebija precējies. Kāpēc gan tev obligāti vajadzētu? Neprecētas kristietes sievietes gadu tūkstošiem ir veikušas darbus, kuri maina pasauli! 

2. Mīl Jēzu (Dievu).

Vīrietis, kas mīl Jēzu. Viņš nopietni attiecas pret savu ticību un sper jēgpilnus un savai personībai atbilstošus, unikālus soļus, lai tuvinātos Dievam. 

3. Feminists.

Feminists nēsā šo titulu ar lepnumu un pazemību. Viņš aizstāv dzimumu līdztiesību, iestājas par sievietēm tad, kad vīrieši pazemo vai apspiež tās, un iedrošina sievietes tiekties pēc vadošajiem amatiem. Viņš prot uzlūkot sievietes kā mentores un garīgās līderes savā dzīvē un labprāt pieņem sievietes priekšlikumus un vadību. Šis cilvēks tic, ka mijiedarbe laulībā ir ne tikai vēlama, bet bibliska un pilntiesīgi kristīga. 

4. Kompromisu cilvēks. 

„Vai nu tā, kā es gribu, vai neko” – nav šā vīrieša cienīga domāšana. Viņš ir stingrs savā pārliecībā, bet spēj labprāt mainīt virzienu sievas ietekmē. Dažreiz tas nozīmē iet grūtāko ceļu un meklēt iespējas, kas nāktu par labu abiem laulātajiem, un citreiz tas nozīmē uzticēties savas sievas spriešanai un pakļauties viņai. 

5. Stereotipus izaicinošs.

Šis vīrietis jūtas labi savā paša ādā. Viņš izvēlas ignorēt sabiedrības gaidas par to, kas padara vīrieti vīrišķīgu, un tā vietā viņš atrod savu identitāti Kristū. Viņš zina savas stiprās puses un savas vājības un nekaunas būt pats. Tāpat arī viņš negaida, ka sieva pakļausies dzimumu stereotipiem. 

6. Iespēju nodrošinātājs.

Šis vīrietis apzinās savu privilēģiju sabiedrībā būt par vīrieti un paiet malā, lai atļautu sievietēm ieņemt vadošus amatus. Viņš ievēro savu māsu Kristū garīgās dāvanas un iedrošina viņas lietot tās. Kā vīrs viņš priecājas par savas sievas sasniegumiem un iedrošina viņu tiekties pēc viņas sapņiem. Kā tēvs viņš liek savām meitām uzņemties riskus un nebūt kultūras noteikto gaidu ierobežotām. 

7. Spējīgs mācīties.

Vīrietis, kas ir spējīgs mācīties, sagaida, ka attiecībās ar savu sievu viņš tiks pārveidots. Viņš vēlas mācīties no viņas un meklē tās gudrību. Viņš ir pretpols nicinātājam un ciniķim. Viņš zina, ka nav kompetents visās lietās, un ar to ir mierā. 

8. Līdzkalpotājs.

Šis vīrietis ne vienmēr ir mācītājs, bet viņš darbojas kopā ar savu sievu, lai paplašinātu Dieva valstību. Viņš vēlas sadarboties ar savu sievu, lai sekotu Dieva aicinājumam, lai kāds tas arī būtu. Šis vīrietis sevi identificē ar Akvilu, kas strādāja kopā ar Prisku agrīnās draudzes vadīšanā. 

9. Jūtīgs vīrietis.

Šis vīrietis spēj dziļi just un brīvi izpaust savas emocijas. Viņam ir liela empātija pret citiem, kas liek viņam rīkoties ar līdzjūtību un dāsni. Viņam ir augsts emocionālā intelekta līmenis, un viņš spēj godīgi tikt galā ar dusmām, bailēm, skumjām un prieku. Viņš nebaidās būt ievainots un meklēt palīdzību pie savas sievas un citiem savā kopienā tad, kad viņam tas ir nepieciešams. 

10. Ģimenes vīrietis.

Neuzķeries uz šā tik bieži skandinātā zīmola. Ģimenes vīrietis zina, ka ģimenei var būt dažādas formas un apmēri. Viņš ir gatavs labprāt uzņemties grūto tēva darbu, bet ir arī atvērts iespējai, kad ģimenē dažādu iemeslu dēļ nevar būt bērnu. Ja viņam ir bērni no iepriekšējām attiecībām, viņš savu tēva lomu pilda ar visu nopietnību. Viņam sirdī ir arī vieta savas sievas bērniem no iepriekšējām attiecībām. Viņš izdarīs visu, lai apgādātu savu ģimeni, vai tas nozīmētu tiekšanos pēc karjeras jeb arī palikšanu mājās ar bērniem. Visus lēmumus, kas ietekmē ģimeni, viņš apspriež kopīgi ar savu sievu.   

Raksts oriģinālvalodā – “A Partner, Not a Patriarch: 10 Types of Men to Marry“, Naomi Krueger, 15.01.2015. 

Tulkoja  Aļesja Lavrinoviča 

Korekcija – Milda Klampe