Par PLF ģenerālsekretāri tiek ievēlēta sieviete mācītāja no Igaunijas!

19. Jūn, 2021

Par Pasaules Luterāņu Federācijas jauno ģenerālsekretāri pirmo reizi ievēlēta sieviete, turklāt no Igaunijas!

Pasaules Luterāņu Federācijas Padome šodien ievēlēja igauņu teoloģi, mācītāju Anni Burghardu par nākošo ģenerālsekretāri globālajai luterāņu baznīcu kopienai. Burghardei ir 45 gadi un viņa patlaban strādā par Igaunijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Teoloģijas institūta attīstības vadītāju, kā arī par baznīcas padomnieci starptautiskajās un ekumeniskajās attiecībās.

Burgharde stāsies PLF ģenerāldirektores amatā šā gada novembra sākumā, pārņemot mācītāja Dr. Martina Junges darbu, kurš ir vadījis 148 dalībbaznīcu kopienu pēdējos septiņus gadus. Anne Burgharda ir pirmā sieviete, kas ievēlēta šādā vadošā amatā, un arī pirmā persona no Centrālās un Austrumeiropas.

Pēc savas ievēlēšanas Burgharde sacīja:

“Esmu pagodināta par šo lielo privilēģiju un dziļi pateicīga par uzticību, ko Padomes locekļi man parādīja. Pieņemot šo ļoti īpašo atbildību kopienā, es lūdzu Svētā Gara vadību. Es priecājos par iespēju strādāt ar Padomi, ar dalībbaznīcām un ar dažādajiem partneriem laikā, kad Pasaules Luterāņu Federācija turpina dalību Dieva visaptverošajā misijā. Lai Dievs svētī mūsu kopienu, lai tā būtu par svētību plašākā Baznīcā un pasaulē.”

Apsveicot Burghardi ar viņas ievēlēšanu, PLF rezidents arhibīskaps Dr. Panti Filibus Musa sacīja:

“Es sveicu mācītāju Burghardi ar ievēlēšanu. Viņa uzņemsies vitālu lomu mūsu globālās baznīcu kopienas vadībā, palīdzot veidot tās pastāvīgo virzību un liecināt par evaņģēliju, strādāt mieram, taisnīgumam un samierināšanai. Māc. Burgharda ienes savu nenovērtējamo pieredzi un dāvanas šajā amatā, un es ar nepacietību gaidu strādāt kopā ar viņu.”

Mācītāja Anne Burgharda studējusi teoloģiju Tartu universitātē Igaunijā, Frīdriha Aleksandra universitātē Erlangenā-Nīrnbergā Vācijā, kā arī Humbolda universitātē Berlīnē. Viņai ir maģistra grāds teoloģija, un pašreiz viņa pabeidz doktorantūras studijas par ortodoksālo liturģiju jomā. Viņa ir precējusies ar mācītāju Arndu Matijasu Burghardu, kurš arī ir ordinēts mācītājs Igaunijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, un viņiem ir divi bērni.

Māc. Burgharda kopā ar Zimbabves mācītāju Dr. Kenetu Mtatu bija izvēlēti par kandidātiem uz 19. jūnija PLF ģenerālsekretāra vēlēšanām. PLF Padomes rezultāti bija sekojoši: 

Māc. Anne Burgharda ieguva 28 balsis (58%), māc. Kenets Mtata ieguva 20 balsis (42%). Kopā tika saņemtas 48 balsis. No balsošanas neviens neatturējās.

Ženēva, 2021. gada 19. jūnijs

Avots: Pasaules Luterāņu Federācijas ziņas