Divi kandidāti jaunā Pasaules Luterāņu Federācijas ģenerāldirektora amatam

18. Jūn, 2021

Rīt, 19. jūnijā, norisināsies Pasaules Luterāņu Federācijas padomes vēlēšanas, kurās tiks ievēlēts jauns PLF ģenerālsekretārs. Uz šo amatu pretendē divi kandidāti no Igaunijas un Zimbabves:

Mācītāja Anne Burharda (Anne Burghardt) un mācītājs Dr. Kenets Mtata. 

Ievēlētais kandidāts varēs ieņemt PLF ģenerālsekretāra amatu pēc 2021. gada 1. novembra, kad pašreizējais ģenerālsekretārs mācītājs Dr. Martins Junge to atstās. Par savu aiziešanu Junge paziņoja 2020. gada maijā. Junge tika ievēlēts 2010. gada novembrī uz septiņiem gadiem un vēlāk pārvēlēts uz otro termiņu. Pirms tam Junge ir bijis Čīles Evaņģēliski luteriskās baznīcas prezidējošais mācītājs. 

Pasaules Luterāņu Federācijas ģenerālsekretārs īsteno PLF Asamblejas un Padomes lēmumus. Viņš vai viņa ir galvenā PLF ekumenisko attiecību amatpersona. Padome ievēl ģenerālsekretāru uz septiņiem gadiem. 

PLF ir globāla kopiena, kas apvieno 148 baznīcas luteriskajā tradīcijā un pārstāv pāri par 75 miljoniem kristiešu 99 valstīs.

Ja PLF ģenerālsekretāres amatā tiks ievēlēta igauņu mācītāja Anne Burharda, viņa kļūs par pirmo sievieti, kas ieņems Pasaules Luterāņu Federācijas ģenerālsekretāra amatu.

Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība vēl izdošanos mūsu māsai Annei Burhardai no Igaunijas.

Avots: Pasaules Luterāņu Federācijas ziņas