Dziesmu kopība 2020. gada Adventa laikā

4. Dec, 2020

PLF baznīcas un valstu programmas trešo reizi līdzdalīs adventa dziesmas

Luterāņu Pasaules federācijas (PLF) baznīcas šajā Adventē  sagaida Kristus atnākšanu  ar mūziku un dievkalpojumiem, veidojot dziesmu video kalendāru. Šajā trešajā Adventa dziesmu gadā piedalīsies arī LWF World Service  programmas atsevišķās valstīs.

Dziesmas sociālajos medijos publicēs PLF un baznīcas visā pasaulē kā Adventa cerības izpausmi, sniedzot ikdienas ieskatu par to, kā luterāņu baznīcas svin Adventu ar dziedāšanu. Dziesmas ir arī resurss, ar ko dalīties un izmantot sociālajos plašsaziņas līdzekļos un dalībnieku baznīcu tiešsaistes dievkalpojumos.

“Šis būs pavisam citāds Adventa laiks, kurā daudzas baznīcas veido attālinātus dievkalpojumus un veic piesardzības pasākumus, lai saglabātu fizisko distancēšanos, lai apturētu COVID-19 izplatīšanos,” teica PLF komunikācijas vadītājs māc. Arni Danielsson. 

“Šajā kontekstā mēs labprāt dalāmies ar skaistām atziņām un dziesmām no kopības jau trešo gadu pēc kārtas. Mēs ceram un lūdzam, lai tas stiprina saikni starp luterāņiem visā pasaulē.”

Īpaša uzmanība ir pievērsta tam, lai saglabātu fizisko distanci, ievērojot noteikumus attiecībā uz koronavīrusu (COVID-19) attecīgajā valstī. Dažas dziesmas tika ierakstītas iepriekšējos gados.

Piedalās daudzi un dažādi

Baznīcās, kas piedalījās iepriekšējos divos gados, tiek uzskatīts, ka dziesmas ir veids, kā veicināt pasaules sadraudzību. Pagājušajā gadā luterāņu Baznīca Čīlē (ILCH) atsūtīja vienu dziesmu. “Mēs domājam, ka tas varētu palīdzēt cilvēkiem izprast luterāņu teoloģiju, vēsturi un kultūru mūsu valstī”, sacīja ILCH pārstāvis Felipe Sepúlveda. “2019. līdzdalījām savu Adventa dziesmu  ar Latīņamerikas un Karību jūras reģiona Baznīcu tīmekļa vietnēm un sociālajiem tīkliem, kas arī dalījās video ar saviem tīkliem,” piebilda Sepúlveda.

Divus gadus pēc kārtas PLF Āzijas reģions ir dalījies ar visiem video vietējos sociālo mediju kanālos. “Mēs dalījāmies ar visām PLF dievnamu dziesmām PLF Facebook lapā Āzijā un tālāk ar Āzijas valstu baznīcām, izmantojot citas aplikācijas,” teica PLF Āzijas reģionālais pārstāvis Tetty Aritonang. Aritonang sacīja, ka šogad Adventa laikā viņi atkal plāno publiskot Adventa dziesmas, lai “iedrošinātu kristiešus”.

Starp baznīcām, kas šogad piedāvā dziesmas, ir Augsburgas Apliecības Evaņģēliskā baznīca PolijāEvangeliskā luterāņu baznīca DānijāSenegālas luterāņu baznīcaZviedrijas baznīcaKristīgā protestantu baznīca Indonēzijā (GKPI)Evanģēliski luterāņu baznīca Kanādā un PLF Pasaules kalpošanas  programma Centrālamerika – Salvadora.

Pirmā dziesma parādīsies 29. novembrī, kas ir Adventes pirmā svētdiena, bet pēdējā – 24. decembrī, Ziemassvētku priekšvakarā.

“Teiciet Viņu par Viņa lielajiem darbiem, teiciet To Kungu Viņa varenās godības dēļ!

Teiciet Viņu ar bazūnes skaņām, teiciet Viņu ar stabulēm un cītarām!

Teiciet Viņu ar bungām un vijīgām dejām, teiciet Viņu ar stīgu un flautas skaņām!

Teiciet Viņu ar skanīgiem zvārguļiem, teiciet Viņu ar gaviļu zvaniem!  “

(psalms 150: 2-5)

ŽENĒVA, Šveice

26.11.2020.

Attēls: Ziemassvētku gaismiņas pie Ekumēniskā centra 2019. gadā. Foto PLF/S Gallay

Avots: Pasaules Luterāņu Federācijas ziņas

Foto PLF/S Gallay