Pasaules Luterāņu Federācija Pasaules bēgļu dienā: katrai darbībai ir nozīme

23. Jūn, 2020

Ženēva, Šveice: 18.06.2020.

Luteriskās baznīcas vadītāji iestājas par pārvietoto personu aizsardzību

Baznīcām un ticības kopienām ir aktīvi jāatbalsta bēgļi. Katrai darbībai ir nozīme. Šis ir Luteriskās baznīcas visā pasaulē vadītāju aicinājums Pasaules bēgļu dienā. “Solidaritātē ar bēgļiem un migrantiem mēs paklausām Kunga aicinājumam ieaicināt viņus un kalpot viņiem,” saka Evaņģēliski Luteriskās baznīcas Amerikā (ASV) prezidējošā bīskape Elizabete Ītone, kura ir arī Pasaules Luterāņu Federācijas viceprezidente Ziemeļamerikā.

“Tas mani pārsteidz atkal un atkal, redzot, kā nabadzīgās Āfrikas valstis uzņem miljoniem bēgļu,” piebilst Evaņģēliski Luteriskās baznīcas Bavārijā, Vācijā, bīskaps Hainrihs Bedfords-Strēms. “Kad es redzu, kā bagātās Eiropas valstis ar grūtībām izmitina dažus tūkstošus, es kaunos par savu kontinentu.”

Mēs nedrīkstam atstāt novārtā neaizsargātās iedzīvotāju grupas 

Katru gadu 20. jūnijā atzīmētā Pasaules bēgļu diena palielina informētību par situāciju ar piespiedu kārtā pārvietotām personām. Tas ietver bēgļus, kuri šķērsojuši savas valsts robežu, lai bēgtu no kara vai lielas katastrofas, kā arī iekšzemē pārvietoti cilvēki, patvēruma meklētāji, bezvalstnieki un personas, kas atgriežas atpakaļ mītnes zemē.

“Ziņu virsrakstus neveido informācija par to, ka patlaban ir gandrīz 80 miljoni bēgļu un iekšzemē pārvietotu cilvēku, kuri bija spiesti pamest savas mājas,” saka Marija Immonena, PLF Pasaules Servisa direktore. Šis ir lielākais jebkad reģistrētais skaits, kas ir pieaudzis gandrīz divkāršā apmērā – no 41 miljoniem cilvēku, kas tika reģistrēti 2010. gadā.

“Pārvietošanās krīze pasaules mērogā arvien vairāk pieaug un pasliktinās. Mēs kā vispasaules ģimene nevaram atstāt novārtā šīs neaizsargātās, traumētās un trauslās iedzīvotāju grupas. Pat jautājumos par COVID-19, šie cilvēki ne tikai smagi piedzīvo šo laiku, bet tiem jātiek iekļautiem visos valstu reaģēšanas pasākumos globāli, lai pārliecinātos, ka mēs apturam pandēmijas izplatību.”

Kopš tās dibināšanas 1947.gadā, Eiropas bēgļu krīzes laikā pēc Otrā Pasaules kara, Pasaules Luterāņu Federācijas misijas centrā bija darbs ar bēgļiem un pārvietotiem cilvēkiem. Šodien, PLF kalpo 2.25 miljoniem cilvēku 25 valstīs ar tās humanitāro un attīstības daļu ’Pasaules Serviss’.

“Pārvietošanās krīze pasaules mērogā arvien vairāk pieaug un pasliktinās. Mēs kā vispasaules ģimene nevaram atstāt novārtā šīs neaizsargātās, traumētās un trauslās iedzīvotāju grupas.”

Marija Immonena, PLF Pasaules Servisa direktore. 

 

Reliģijas kopienas spēlē “galveno lomu”

Pasaules Luterāņu Federācijas Pasaules Serviss atbalsta bēgļus no Venecuēlas, Mjanmāras, Sīrijas, Dienvidsudānas, iekšzemē pārvietotos cilvēkus Irākā un Kolumbijā. PLF ir lielākā ticībā balstītā organizācija, kas ir ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos (UNHCR) īstenošanas partneris, kas nodrošina humanitāro palīdzību cilvēkiem, kas dzīvo tādās bēgļu nometnēs kā Kakumā, Dadābā, Ziemeļugandā, Zatari un Koksbazārā u.c.

“Reliģiskie vadītāji, ticībā balstītās organizācijas un ticības kopienas var spēlēt galveno lomu, integrējot bēgļus savās kopienās, samazinot konfliktus un atbalstot tos, kas ir zaudējuši visu”, saka PLF Publiskās teoloģijas un starpreliģiju attiecību programmas izpilddirektors mācītājs Dr. Sivins Kits.

“Pašreizējā Covid-19 pandēmijas laikā, Pasaules Veselības Organizācija ir kontaktējusies ar ticībā balstītām organizācijām, tādām kā PLF, lai līdzdalītu būtisku informāciju un vadību, ko cilvēki ticīgo kopienās labprātāk uzklausītu pa tiešo, nevis no citiem avotiem. Dalībbaznīcas visā PLF kopienā ir turpinājušas sniegt pastorālo un garīgo atbalstu ārkārtas situācijās, kā arī iestāties par neaizsargāto iedzīvotāju vajadzībām.”

Foto:

Iekšzemē pārvietotie iedzīvotāji, oromo etniskās grupas pārstāvji, staigā pa Burka Deires iekšzemē pārvietoto cilvēku mītni Etiopijā. Photo: LWF/ Albin Hillert

Avots: Pasaules Luterāņu Federācija 

Piedalies arī Tu:

Atbalsti bēgļus

Iepazīsti PLF Pasaules Servisa darbu