Nikaragvas baznīca karantīnas laikā dalās ar video lūgšanām, lai stiprinātu vienotību

29. Apr, 2020

Kad draudzes nevar klātienē pulcēties uz lūgšanām, tādā veidā palīdzot savaldīt Covid -19 pandēmiju, Nikaragvas Ticības un Cerības luterāņu baznīca (turpmāk – Nikaragvas baznīca) ir nolēmusi 40 dienu garumā dalīties ar īsiem lūgšanu video. Nikaragvas baznīca uzsāka kampaņu “Lūgšanu karantīna”. Redakcijas piezīme: angļu ‘quarantine’ cēlies no itāļu quarantina, kas burtiski nozīmē ‘četrdesmit dienas’. 

Kampaņas mērķis ir stiprināt draudžu ticību un vienotību pašizolācijas laikā. Katru dienu tiek lūgts par kādu no Pasaules Luterāņu Federācijas dalībbaznīcām Latīņamerikā un Karību salās, par Nikaragvas baznīcas partneriem un par valstīm, kurās šīs baznīcas atrodas un veic kalpošanu. “Par spīti krīzei, kuru mēs piedzīvojam, vienmēr pastāv veids, kā mēs varam parādīt Dieva mīlestību saviem brāļiem un māsām,” sacīja mācītāja Klaudija S. Lopeza Ortega pirmajā Nikaragvas baznīcas lūgšanā par Kostariku un par tur esošo luterāņu baznīcu. 

Mācītāja Ortega teica, ka karantīnas laiks “ir parādījis, ka mums vienmēr ir jābūt atvērtiem transformācijai, un ka mums ir jāmeklē jauni veidi, kādos varam palikt vienoti kā brāļi un māsas Kristū”. Kampaņa turpināsies līdz 24.maijam. Tajā piedalās Nikaragvas Ticības un Cerības luterāņu baznīcas bīskape Viktorija Korteza un draudzes locekļi, arī sieviešu un vīriešu grupu vadītāji, mācītāji, laji – vadītāji, jauniešu vadītāji un katehisma studenti. 

 Šajā Facebook lapā  Tu vari sekot 40 dienu lūgšanām kopā ar Nikaragvas baznīcuŠajā saitē Tu vari ziedot Pasaules Luterāņu Federācijas humanitārajam darbam pandēmijas laikā Pasaules Luterāņu Federācijas viedoklis, informācija un materiāli par Covid-19 pandēmiju       

Foto: David ABDALAH (ILFE) Avots: Pasaules Luterāņu Federācijas ziņas