Cīņā ar Covid-19 neatstāj novārtā nevienu

3. Apr, 2020

Ženēva, Šveice

30.03.2020.

Pasaules Luterāņu Federācija aicina valdības, sabiedrību un baznīcas nodrošināt strauju un ietverošu reaģēšanu uz pandēmijas situāciju

Smagai infekcijas slimībai Covid-19 turpinot izplatīties pasaulē, Pasaules Luterāņu Federācija (PLF) aicina uz strauju, adekvātu un ietverošu reaģēšanu, kas aizsargā katra cilvēka tiesības un nodrošina vismazāk aizsargāto cilvēku vajadzības.

Savā 30. marta paziņojumā PLF īpaši uzsver bažas par bēgļiem, bezpajumtniekiem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, trūcīgajiem, sievietēm un bērniem, kas ir pakļauti diskriminācijai un vardarbībai. Valdībai, sabiedrībai un baznīcai ir jāsadarbojas, lai nodrošinātu to, ka neviens netiek atstāts novārtā cīņā ar slimības izplatību, teikts paziņojumā. 

PLF aicina valdības piešķirt papildus līdzekļus šai rīcībai, pievēršot “īpašu uzmanību tiem cilvēkiem, kam fiziskā distancēšanās un cita veida aizsardzības pasākumi nav pieejami.” 

Paziņojums mudina valdības atcelt ekonomiska un politiska rakstura sankcijas pret “tādām valstīm kā Irānu, Venecuēlu, Kubu, Zimbabvi, Sīriju, Palestīnu un citām valstīm, kuru iekšējā situācija padara tās par neaizsargātām cīņā ar Covid -19.” 

“Pasaulei ir vajadzīga cilvēku un nāciju kopējā rīcība, lai tiktu galā ar Covid-19 pandēmiju,” sacīja PLF ģenerālsekreāts māc. Dr. Martins Junge. “Mums jāstrādā kopā, jāreaģē ātri, nekad neaizmirstot to cilvēku tiesības un vajadzības, kuri ir visneaizsargātākie.”

Pasaules Luterāņu Federācijas paziņojums (angļu valodā) 
Avots: Pasaules Luterāņu Federācijas ziņas