Vardarbībai pret sievietēm nav attaisnojuma (Pasaules Luterāņu ziņas)

29. Jan, 2020

PLF vadītājs iedrošina Indijas baznīcas iestāties pret seksuālo vardarbību ar sludināšanu, mācīšanu un uzrunām

Ženēva, Šveice

 12. 12. 2019. 

Pasaules luterāņu federācijas (PLF) ģenerālsekretārs māc. dr. Martins Junge ir pamudinājis visas PLF piederīgās baznīcas Indijā stiprināt savas pūles pret sievietēm vērstās vardarbības apturēšanā un veicināt lielāku dzimuma taisnīgumu savā valstī.

Vēstulē, kas tika nosūtīta Indijas apvienoto evaņģēliski luterisko baznīcu (UELCI) pagaidu izpildsekretāram māc. A. Džošua Pīteram, PLF vadītājs saka, ka “ar nožēlu un sāpēm mēs [..] esam saņēmuši nesenās ziņas par seksuālās vardarbības gadījumiem jūsu valstī, kuros atkal ir zaudējušas dzīvību sievietes.”

5. decembrī sieviete tika aizdedzināta ceļā uz Utar Pradešas pavalsts tiesu, kur plānoja uzsākt lietu pret diviem vīriešiem, kurus viņa apsūdzēja viņas izvarošanā. Tajā pašā Unao apgabalā policija uzsāka izmeklēšanu par slepkavību pērnā gada jūlijā pret vadošās partijas politiķi pēc tam, kad sieviete, kas apsūdzēja viņu izvarošanā, bija nopietni cietusi automašīnas avārijā, kurā gāja bojā divas viņas tantes un guva ievainojumus viņas advokāts. 27. novembrī sieviete tika grupveidā izvarota un dedzināta līdz nāvei dienvidu Haiderabadas pilsētā.

Izvarošanas gadījumi pieaug

Nesenā Indijas valdības statistika parāda, ka reģistrētie seksuālās vardarbības gadījumi pieaug. Vidēji Indijā tiek izvarotas 92 sievietes dienā. Pieaugums vērojams par spīti nopietnām likumdošanas izmaiņām, kas tika ieviestas 2012. gadā, sekojot starptautiskajam sašutumam par medicīnas studentes grupveida izvarošanu un slepkavību Delī.

Vēstījumā Junge teica, ka viņu ir iedvesmojis, kādā veidā UELCI līderi ir pieņēmuši un izmantojuši tādus resursus kā Dzimumu taisnīguma politika, kuru PLF padome pieņēma 2013. gadā.

“Tāpēc, ka jūs esat dziļi iesakņojušies Jēzus Kristus evaņģēlijā un stingri apņēmušies ļaut evaņģēlijam runāt jūsu pašu kontekstā,” piebilst Junge, “mēs zinām, ka stāvam vienoti stingri, noraidot jebkura veida pret sievietēm vērstu vardarbību un nosodot nesenos brutālos notikumus, kuri mūs visus ir satriekuši.

Vardarbībai nav attaisnojuma

Tā vietā, lai justos paralizēti šādu notikumu dēļ, viņš turpina: “mēs sniegsim savu liecību par to, ka, sakņojoties ticībā, mēs neizšķiram vīriešus un sievietes, un vienmēr nosodām vardarbību, tai skaitā seksuālo vardarbību.”

PLF ģenerālsekretārs mudina baznīcu vadītājus “publiski izteikties, lai vienbalsīgi noraidītu un iestātos pret dzimumā balstīto vardarbību, kā arī pret jebkādu tās attaisnošanu.” Viņš aicina sludināt un mācīt bērniem svētdienas skolās par Dieva doto cieņu un par sieviešu un vīriešu vienlīdzīgo vērtību. Viņš mudina piedāvāt projektus, kas aizstāvētu sieviešu tiesības, sniegtu viņām pieeju resursiem un līdzdalībai lēmumu pieņemšanas procesā, un nodrošināt, ka visas draudzes un baznīcas institūcijas ir sievietēm drošas vietas.

Avots: Pasaules Luterāņu Federācijas ziņas

Foto: ELC WESA PROJECT