Vācu teoloģisko perspektīvu tulkojums angliski (PLF ziņas)

29. Jan, 2020

Pirmais izdevums jaunajā sērijā par luterisko teoloģiju

18. 12. 2019.

Hannovere, Vācija / Ženēva

“Kas ir luterisks?” ir nosaukums pirmajam sējumam jaunajā sērijā – Luteriskā teoloģija: vācu perspektīvas un pozīcijas (Lutheran Theology: German Perspectives and Positions.)

Vācijas apvienotās evaņģēliski luteriskās baznīcas (VELKD) un Vācijas Pasaules luterāņu federācijas nacionālās komitejas (GNC/LWF) izdevums katru gadu tiks paplašināts ar jaunu sējumu.

PLF ir priecīga par jaunu grāmatu sēriju angļu valodā, kas ir domāta, lai veicinātu VELKD baznīcu teoloģisko publikāciju izplatīšanu, kā arī padarītu tās pieejamas starptautiskai auditorijai. “Globālajai luterāņu kopienai tā būs dāvana – mums piedzīvojot savu kristīgo ticību caur kopīgu luterisko tradīciju,” saka māc. Dr. Čeds Rimers, PLF luteriskās teoloģijas un prakses studiju sekretārs.

Pirmais izdevums ir krājums, kurā ir apkopoti pieci teksti, kas tika publicēti Vācijā saistībā ar Reformācijas 500 gadu atceri. Tie runā par teoloģijas un baznīcas dzīves pamattēmām no luteriskās perspektīvas: par teoloģiju (dr. Mihaels Rots), liturģiju (Dr. Kristiāns Lēnerts), draudzi (Dr. Martins Kumlēns), ekumēnismu (Dr. Bernds Oberdorfers) un baznīcas likumiem (Dr. Hendriks Munsonijs).

VELKD luteriskās baznīcas biroja prezidents māc. Dr. Horsts Gorskis atzīst: “Luterāņu baznīcas visā pasaulē sastopas ar līdzīgām problēmām un izaicinājumiem. Apmaiņa ar kvalitatīvi radītu teoloģisko literatūru var palīdzēt mums mācīties vienam no otra, kā būt par luterisko baznīcu savā kontekstā. Mēs gribam tajā piedalīties ar šo jauno grāmatu sēriju.”

GNC/LWF ģenerālsekretārs oberkirhenrāts (baznīcas vadošais administratīvais darbinieks) Norberts Deneke saka, ka “teksti krājumā “Kas ir luterisks?” sniedz vācu perspektīvu par šiem jautājumiem – kā vienu no daudziem luterāņu kopienā, nepretendējot uz universālo pielietojumu.” Viņš turpina: “Mēs padarām tos pieejamus mūsu māsu baznīcām, lai tās varētu labāk saprast mūsu teoloģisko un baznīcas tradīciju, atrast kopīgo un atšķirīgo, un diskutējot par to pievērstu ciešāku skatienu pašu uzskatiem.”

 Sējumu var bezmaksas lejuplādēt šeit.

Avots: Pasaules Luterāņu Pasaules ziņas

Foto: LWF/A. Weyermüller