Pirmā Maori sieviete kļūst par bīskapi Jaunzēlandes apgabalā Aotearoa

8. Okt, 2019

18.09.2019.

Vairāk nekā tūkstoš cilvēku piedalījās bīskapes Vaitohiariki Kvejles konsekrācijā. Vaitohiariki tādējādi kļuva par pirmo Maori sievieti bīskapi Anglikāņu baznīcā Aotearoa diecēzē, kas atrodas Jaunzēlandē un Polinēzijā.

Konsekrācijas dievkalpojums notika 12. septembrī. Visiem klātesošajiem šī diena bija sajūsmas pilna, kad sieviešu un jauniešu balsis atskanēja Bībeles lasījumos, dziesmās un lūgšanās.

“Mēs esam prieka pilni par iespēju atzīmēt pirmās Maori sievietes konsekrāciju par bīskapi,” sacīja Polinēzijas bīskaps, arhibīskaps Fereimi Kama. “Šis ir liels Maori veikums un saniegums visai baznīcai.”

Vaitohiariki Kvejle teica, ka dienas nozīmīgākais brīdis bija redzēt Kristus miesu sapulcējušos kopā kā vienu ģimeni, kurā ikviens spēlē savu lomu. “Es neticu cilvēku dalīšanai, sakot – tu esi tas vai tas. Mums visiem jābūt daudz laipnākiem vienam pret otru – vienmēr,” viņa turpināja.

Vaitohiariki Kvejle nāk no ngāti kahungunu kivairarapa un vakatohea ciltīm. Viņa tika ordinēta 2013. gadā. Kopš 2015. gada viņa kalpojusi par virsdiakoni Maori pastorātā Vairarapas [ciltī]. Līdz nesenam laikam bīskape elekta strādāja par menedžeri veselības pakalpojumu jopā Maori kopienā.

Konsekrācijas dievkalpojumā sludināja ilggadējā sieviešu vadītāju aizstāve baznīcā Dr. Dženija Tepa Daniēla. [..]

Bīskape Vaitohiariki pārraudzīs Maori Anglikāņu baznīcu salas ziemeļdaļā, kur atrodas Taranaki, Manavatu, Vairarapa un Velingtona.

Arhibīskapam Donam Tamiherem konsekrācijas dievkalpojumā pievienojās arhibīskaps Fereimi Kama un arhibīskaps Filips Ričardsons, kā arī Anglikāņu baznīcas bīskapi no Aotearoa, Jaunzēlandes un Polinēzijas.

Autore: Reičela Farmera (Rachel Farmer)

 Avots: Anglican News