PLF Asamblejas galvenajam runātājam ārstam Mukvegem ir piešķirta Nobela miera prēmija

31. Okt, 2018

Atzinība par centieniem izbeigt seksuālās vardarbības izmantošanu kā ieroci karā un bruņotajos konfliktos

(Pasaules luterāņu informācijas centrs) – PLF ir apsveikusi Dr. Denisu Mukvegi, kurš kopā ar cilvēktiesību aktīvisti Nadiu Murādu ir saņēmis 2018. g. Nobela miera prēmiju. Dr. Mukvege adresētajā vēstulē PLF prezidents Panti Filibuss Musa un PLF ģenerālsekretārs Martins Junge apsveic viņus ar šo pelnīto atzīšanu.

Nobela miera prēmija 2018. g.ir piešķirta dr. Mukvegem un Nadiai Murādai “par viņu centieniem apturēt seksuālās vardarbības izmantošanu kā ieroci karā un bruņotajos konfliktos”. Ar savu darbu un liecību par seksuālo vardarbību viņi ir “palīdzējuši padarīt redzamu karalaika paveikto seksuālo vardarbību, kas ļaus saukt noziedzniekus pie atbildības”, raksta Norvēģijas Nobela komiteja. 

Divpadsmitās asamblejas galvenais runātājs 

Dr. Mukvege bija galvenais runātājs PLF 12. asamblejā, kas notika Vindhukā, Namībijā. Runājot par tēmu “Dieva žēlastības atbrīvoti”, kuru viņš saistīja ar savu darbu pret vardarbību dzimuma dēļ, viņš teica luterāņiem no visas pasaules:

“Luteriskā teoloģija, it sevišķi, runājot par sievietes vietu sabiedrībā, ir cerības vēsts visām sievietēm pasaulē, kas cieš no vardarbības – morālas, fiziskas vai seksuālas.

Mūsu uzdevums – kā Mārtiņa Lutera mantiniekiem – ir izdzīt ar Dieva vārdu visus mačisma dēmonus, kas ir apsēduši pasauli, lai sievietes, kas ir vīriešu necilvēcības upuri, varētu piedzīvot savā dzīvē Dieva valstību.”

Mūsu uzdevums – kā Mārtiņa Lutera mantiniekiem – ir izdzīt ar Dieva vārdu visus mačisma dēmonus, kas ir apsēduši pasauli, lai sievietes, kas ir vīriešu necilvēcības upuri, varētu piedzīvot savā dzīvē Dieva valstību, – Nobela miera prēmijas laureāts dr. Deniss Mukvege.

Savā darbā dr. Mukvege ir sniedzis Āfrikai un pasaulei vadību – iestājoties par cilvēku cieņu un tiesībām, it sevišķi par sievietēm, kas ir pārdzīvojušas seksuālo vardarbību bruņoto konfliktu situācijās. Viņš pateica Asamblejai, ka sievietes, ar kurām viņš ir strādājis, bija varonīgas un iedvesmojošas, un aicināja baznīcas stāties “vājo, ievainoto, bēgļu un diskriminēto sieviešu pusē. Ja mēs piederam Kristum, mums ir jārunā, mums ir jānosoda ļaunums”.

“Liels iedrošinājums”

Dr. Mukvegem adresētajā vēstulē PLF prezidents, arhibīskaps dr. Panti Filibuss Musa, un PLF ģenerālsekretārs, māc. Dr. Martins Junge apsveica viņu ar apbalvojumu un pateicās viņam par darbu, ko viņš veicis, lai tiktu izbeigta seksuālās vardarbības izmantošana kā kara ierocis.

“Mēs apsveicam jūs no sirds ar šo tik tiešām pelnīto atzinību.”

Pateicībā par viņa dalību un runu PLF 12. asamblejā viņi raksta, ka viņa vārdi bija “liels iedrošinājums, lai turpinātu strādāt, tuvinoties realitātei, kurā vīrieši un sievietes var zelt, dzīvojot taisnīgās attiecībās, kas tiecas pārvarēt vardarbību”, un pauž savas cerības par turpmāku sadarbību ceļā uz šo mērķi. 

Oslo, Norvēģija/Ženēva

 5./10./2018.

Avots: Pasaules Luterāņu Federācijas ziņas 

Saistīti raksti šajā portālā: 

 “Misija – nosodīt ļaunumu”. Kongo ķirurga Dr. Denisa Mukveges pamatreferāts PLF divpadsmitajā asamblejā 

  Kas ir Deniss Mukvege? (+video)