Grāmata “Četras sievietes Kristus ciltskokā” latviešu valodā!

27. Jūn, 2018

Izdevniecība „Klints” ir laidusi klajā brīnišķīgu grāmatu “Četras sievietes Kristus ciltskokā” (The famale Ancestors of Christ), kuras autore ir psihiatrijas un reliģiju zinātnes profesore ASV Anna Belforda-Ulanova. Grāmatas atvē ršanas svētki notiks 30. jūnijā plkst. 11.00 LU Teoloģijas fakultātes telpās, 161. auditorijā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā.

  Annas Belfordas-Ulanovas psiholoģiskais un teoloģiskais darbs ČETRAS SIEVIETES KRISTUS CILTSKOKĀ pēta ļoti neparastu faktu – Jēzus Kristus patriarhālajos radurakstos Mateja evaņģēlijā ir iekļautas četras sievietes: Tamāra, Rahāba, Rute un Batšeba. Kāpēc viņas ir ierindotas Jēzus priekšteču līnijā, ko veido tikai vīrieši? Kāpēc ir izraudzītas tieši šīs sievietes, un kāpēc tikai četras? Kāpēc mēs tik maz par viņām esam dzirdējuši kristīgajā tradīcijā un mācībā? Kā izskaidrot viņu klātbūtni dzīvības kokā, kas ved pie Jēzus?

   Autore šīs Kristus priekšteces analizē īpašā skatījumā, izmantojot gan teksta interpretācijas, gan teoloģijas, gan K.G. Junga dzīļu psiholoģijas atziņas, lai tādējādi Svētajos Rakstos atklātu sievišķā simbolisko nozīmi un to, kā tas ietekmē mūsu izpratni par Kristu.

  Par autori: Anna Belforda-Ulanova ir psihiatrijas un reliģiju zinātnes profesore Apvienotajā teoloģijas seminārā Ņujorkā. Viņa īpaši ir pētījusi atsevišķus cilvēka dzīves aspektus kā lūgšana, garīgā dzīve, sapņi, identitāte un sievišķais, kā arī strādājusi par Junga analītiskās psiholoģijas terapeiti.

Grāmata izdota ar Latviešu Luterāņu sieviešu teoloģu, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas Rītdienas fonda, mācītāja Jura Cālīša un Zviedrijas Baznīcas sieviešu teoloģu (Kvinnor i Svenska Kyrkan) finansiālo atbalstu.

LLSTA redakcija