Evaņģēliski luteriskā baznīca Amerikā savās Sinodēs pirmo reizi ievēl divas afrikāņu izcelsmes bīskapes

10. Mai, 2018

Šā gada 5. maijā Evaņģēliski luteriskās baznīcas Amerikā (ELCA –Evangelical Lutheran Church in America)Pensilvānijas Dienvidaustrumu sinode ievēlēja par bīskapi mācītāju Patrīciju A. Deivenportu. 

Mācītāja Deivenporta ir pirmā afrikāņu izcelsmes mācītāja, kas Amerikas baznīcā tikusi ievēlēta par bīskapi.Šobrīd viņa kalpo par evaņģēliskās misijas direktori un Sinodes bīskapa asistenti. Viņa ir Jēdonas lūgšanu centra “Gars un Patiesība” locekle Pensilvānijas štatā. Patrīcija A. Deivenporta absolvējusi Filadelfijas Komūnijas koledžu, bet maģistra grādu teoloģijā ieguvusi Filadelfijas Luterāņu teoloģijas seminārā, ko tagad sauc par Luterāņu apvienoto semināru. Šis seminārs ir viena no septiņām Amerikas baznīcas teoloģiskajām augstskolām. Deivenportas konsekrācija par bīskapi notiks 2018. gada 22. septembrī. 

Savukārt svētdien, 6. maijā, Evaņģēliski luteriskās baznīcas AmerikāDienvidu un Centrālā Viskonsinas sinode savas asamblejas laikā ievēlēja par bīskapi mācītāju Viviānu Tomasu-Braitfeldi. 

Mācītāja Tomasa-Braitfelde (attēlā) ir pirmā afrikāņu izcelsmes mācītāja, kas Amerikas baznīcā tikusi ievēlēta par bīskapi. Pagaidām viņa kalpo Beloitas Sv. Pāvila luterāņu baznīcā Viskonsinas štatā. Tomasa-Braitfelda ieguva bakalaura grādu Kornelas universitātē Itakā, Ņujorkā. 1979. gadā viņa absolvēja Makormika teoloģijas semināru Čikāgā, iegūstot maģistra grādu teoloģijā. Viviāna Tomasa-Braitfelda tiks konsekrēta par bīskapi šā gada 18. augustā. Evaņģēliski luteriskā baznīca Amerikā ir viena no lielākajām kristiešu denominācijām Savienotajās Valstīs un Karību reģionā ar 3,5 miljonu locekļu gandrīz 10 000 draudzēs.  2013. gada 14. augustā par prezidējošo bīskapi (arhibīskapi) Amerikas baznīcā tika ievēlēta mācītāja Elizabete A. Etone. 

Par to LLSTA jau rakstīja iepriekš šeit.   

Avots: Evangelical Lutheran Church in America https://www.elca.org