Čehijas protestanti savāc 18 000 EUR sievietēm, kuras izdzīvoja pēc izvarošanas Kongo

2. Apr, 2018

Atbalsts Dr. Mukveges nodibinājumam – Panzi slimnīcai 

Pasaules Luterāņu Ziņas – Čehijas Evaņģēliskā brāļu baznīca (ECCB), kas ir piederīgā baznīca PLF Čehijas Republikā, ir savākusi naudas summu Panzi fondam, kas atbalsta medicīnisko ārstēšanu izvarošanā cietušajām sievietēm Kongo DR. 

Šāda veida ziedojumam Čehijas Evaņģēliskās brāļu baznīcas sinodi pamudināja Dr. Mukveges uzruna divpadsmitās PLF Asamblejas laikā 2017. gada maijā, kurā ārsts Mukvege runāja par seksuālo vardarbību. 

Iespaidīgs vēstījums sievietēm Kongo DR: pusmiljons Čehijas kronu (ap 18 000 EUR) tika ziedoti pēc tam, kad Čehijas Evaņģēliskās brāļu baznīcas padomes sinode pasludināja īpašu līdzekļu vākšanas iniciatīvu Panzi fondam pagājušajā septembrī. Savāktie ziedojumi tiks nodoti slimnīcai, kuru nodibinājis Dr. Deniss Makvege, medicīnas doktors un aizstāvis pret dzimtē balstītu vardarbību Kongo DR. 

“Izvarošana tiek izmantota Kongo kā kara ierocis, un tas ir ļoti postoši (destruktīvi). Izvarošanu mērķis nav apmierināt seksuālās vēlmes, bet kriminalizēt sievietes, kas izraisa veselu kopienu sadalīšanu, kurās sievietes bieži ir galvenais ekonomiskais spēks. Upuri nav tikai pieaugušas sievietes (jaunas vai vecas), bet arī meitenes, tai skaitā arī zīdaiņi,” teikts Čehijas Evaņģēliskās brāļu baznīcas paziņojumā.

Čehijas Evaņģēliskās brāļu baznīcas (ECCB) sinodālās padomes dalībnieki. Foto: ECCB

PLF Padomes locekle Olga Navratilova bija Čehijas Evaņģēliskās brāļu baznīcas delegāte no PLF Asamblejā Vindhukā, kur Dr. Mukvege sniedza galveno vēstījumu par seksuālo vardarbību un situāciju KDR divpadsmitās PLF Asamblejas laikā Vindhukā, Namībijā 2017. gada maijā. “Es biju satriekta pēc Dr. Denisa Mukveges uzrunas,” viņa teica. “Pēc mana ziņojuma izlasīšanas Čehijas Evaņģēliskās brāļu baznīcas sinodālās padomes ģenerālā asambleja nolēma sākt vākt līdzekļus baznīcas iekšienē Panzi slimnīcas darba atbalstam.”

Līdzekļu vākšanas mērķis bija ne tikai piesaistīt naudu, bet arī veicināt izpratni par situāciju Kongo Demokrātiskajā Republikā. Savāktā naudas summa 18 000 EUR ir pārspējusi cerēto. /Olga Navratilova, PLF delegāte un PLF padomes locekle no Čehijas Evaņģēliskās brāļu baznīcas/

“Līdzekļu vākšanas mērķis bija ne tikai piesaistīt naudu, bet arī veicināt izpratni par situāciju Kongo Demokrātiskajā Republikā,” viņa piebilda. “Savāktā naudas summa 18 000 EUR ir pārspējusi mūsu cerības.” ECCB ir gandrīz 80 000 baznīcas locekļu.

“Tas ir mūsu, Mārtiņa Lutera mantinieku, uzdevums ar Dieva vārdu izdzīt visus mačo dēmonus, kas apsēduši pasauli, lai sievietes, kas ir vīriešu barbarisma upuri, var piedzīvot Dieva valdīšanu savā dzīvē,” teica Mukvege savā uzrunā PLF Asamblejā 11. maijā. 

“Esmu pārliecināts, ka atradīšu jūsos dzirdīgas ausis un uzticīgas mutes, kas padarīs seksuālajā vardarbībā cietušo sieviešu saucienus sadzirdētus, lai tie noziedznieki, kas pastrādājuši noziegumus pret sievietēm, kuras tagad ir seksuālās vardarbības upuri, vairs nekad neizbēgtu no soda,” viņš piebilda. 

Avots: Pasaules Luterāņu Federācija PRĀGA, Čehijas Republika / Ženēva

26.01.2018.