Tuvojas Pasaules Luterāņu federācijas 12. Asambleja!

27. Apr, 2017

Divpadsmitā asambleja

No 10. līdz 16. maijam Vindhukā, Namībijā notiks Pasaules Luterāņu Federācijas Divpadsmitā asambleja.

Reizi sešos gados delegāti no 145 Pasaules Luterāņu Federācijas dalībbaznīcām pulcējas uz Asambleju un nosprauž kopienas vīzijas un prioritātes. Tā ir mūsu augstākā lēmējinstitūcija.

Nosakot PLF turpmāko virzību, mēs arī pētām jautājumus, kas ir primāri mūsu baznīcām, mēs pielūdzam Dievu kopā, svinot kopienu un kulturālo dažādību. Kā PLF augstākā autoritāte Asambleja ir atbildīga par Konstitūcijas nodrošināšanu, nākamo vadītāju ievēlēšanu, reaģēšanu uz ziņojumiem, to jautājumu pārrunāšanu, kas skar dalībbaznīcu dzīvi un liecību, un kopējo virzienu nospraušanu nākamajam periodam.

Šīs Asamblejas tēma ir “Dieva žēlastības atbrīvoti” ar mūsu laikam atbilstošām apakštēmām: pestīšana nav dāvana, ko var nopirkt; un cilvēku ekspluatācija un vides degradācija ir būtiski šodienas jautājumi, kuriem nepieciešams veltīt mūsu uzmanību.

Katra PLF Asambleja ir unikāla. To veido vēsturiskie apstākļi, kuros tā notiek, tās atrašanās vieta un cilvēki, kas palīdz veidot tās raksturu, nosakot tās mērķus un iznākumus. Asambleja ar prieku tiekas Namībijā, valstī, kas ir dziļi iesakņojusies luteriskajā tradīcijā, šā gada 10.–16. maijā. 2017. gads atzīmē Reformācijas 500. jubileju. Šī Asambleja būs vieta tās globālai atcerei.

Laika posmi

Asambleja, kas ir sākusies 2016. gada augustā, ir process, kas turpinās. Pirms Asamblejas delegāti no septiņu PLF reģionu dalībbaznīcām tiekas reģionālajās sanāksmēs jeb preasamblejās. Tās notiek šādi:

Āzija – 2016. gada 15.–19. augusts

Latīņamerika, Karību reģions un Ziemeļamerika – 2016. gada 27. augusts – 3. septembris

Eiropa – 2017. gada 31. janvāris – 3. februāris

Āfrika – 2017. gada 5.–11. februāris

Preasamblejas notiek arī jauniešiem un sievietēm:

Jaunieši – 2017. gada 3.–9. maijs

Sievietes – 2017. gada 4.–9. maijs

Divpadsmitā asambleja Namībijā

Izvēle noturēt Divpadsmito asambleju Namībijā ir ļoti nozīmīga PLF. Stāsts par attiecībām starp PLF un Namībijas luterāņu baznīcām ir cieši savijies ar nacionālo cīņu un uzvaru pār aparteīdu, lai taisnīgums, brīvība un cieņa būtu sasniedzama visiem namībiešiem. Noenkurojot Asambleju Namībijā, tiek uzsvērta un svinēta šī kopība, kas bijusi iespējama Dieva žēlastībā. Tas ir arī zīmīgi, ka Reformācijas globālā atcere notiks Namībijā Asamblejas laikā. Namībija, kurā puse iedzīvotāju ir luterāņi, uzskatāmi parāda to ceļu, kā luteriskā ticība ir uzņemta un iesakņojusies citās zemēs ārpus Eiropas.

Gaidas

Cerības uz Divpadsmito asambleju ir apkopotas četros atslēgas vārdos: priecīgi, pārveidojoši, raugoties uz priekšu, raugoties uz ārpusi.

Priecīgi – mēs svinam dažādību un piederības sajūtu vienai globālai kopienai.

Pārveidojoši – mēs attīstīsim skaidru redzējumu un spēcīgu stāstījumu par to, ko nozīmē strādāt kopā, lai pasaule būtu taisnīga, mierpilna un samierināta.

Raugoties uz priekšu – mēs sagaidīsim nākotni ar drosmi un cerību un šajā procesā stiprināsim paaudzi, kas šo nākotni iemieso.

Raugoties uz ārpusi – mēs stiprināsim ekumenisko iesaisti un saistības pasaulē, paužot līdzcietīgu diakonisku rūpi un nelokāmu degsmi par Jēzus Kristus evaņģēliju.

Noteikt toni nākotnei

2017. gadā tiek atzīmēta Reformācijas 500. jubileja, un Divpadsmitā asambleja, satiekoties šogad, būs vieta tās globālai atcerei. Kā pagrieziena punkts, kas noteiks toni nākotnei, Asambleja ievāks jau izdarītā darba augļus kopš 2010. gada, dodoties ceļā uz Namībiju. To darot, Asambleja ieskicēs ceļu uz nākotni.

Asambleja nav viena nodalīta tikšanās, bet tā ir daļa no ceļa, kas aizsākas pirms un turpināsies pēc tās. Preasamblejas būs svarīgas atzīmes šajā ceļojumā. Ceram, ka pēc Asamblejas PLF un tās dalībbaznīcu dzīve kļūs pieņemto lēmumu un izplatīto paziņojumu, un to cilvēku pieredzes bagātāka, kas būs bijuši daļa no šīs Asamblejas.

Kopumā apmēram 800 dalībnieku sapulcēsies Namībijā. Asambleju uzņems trīs luterāņu dalībbaznīcas: Namībijas Evaņģēliski luteriskā baznīca, Namībijas Republikas Evaņģēliski luteriskā baznīca un Namībijas Evaņģēliski luteriskā baznīca-Vācu evaņģēliski luteriskā baznīca. Šīs baznīcas ir vienotas un darbojas kopā, veidojot kopīgu platformu – Namībijas Evaņģēliski luterisko baznīcu Apvienoto Baznīcu padomi.

Asamblejas norises vieta būs viesnīca “Safari Court Hotels” un Konferenču centrs Vindhukā, Namībijā.

Avots: Pasaules Luterāņu federācijas ziņas

Informācija angļu valodā izlasāma šeit – https://www.lwfassembly.org/en