Rev. Lidija Poselta sprediķos Asamblejas noslēguma dievkalpojumā

26. Apr, 2017

Trīsdesmit divus gadus vecā ELCA mācītāja pārliecina ar savu sprediķi “Jēzus parāde”

13.04.2017. Trīsdesmit divus gadus vecā Rev. Lidija Poselta no ELCA sprediķos Pasaules Luterāņu Federācijas Asamblejas noslēguma dievkalpojumā Vindhukā, Namībijā 16. maijā. Viņa bija viena no jaunajiem mācītājiem, kas iesniedza savus sprediķus starptautiskajam sprediķu konkursam. Poseltu no desmit finālistiem izvēlējās gan starptautiskā žūrija, gan interneta balsotāji.

“Es esmu saviļņota, ka esmu izraudzīta iespējai sprediķot Namībijā šādā nozīmīgā brīdī,” teica pretendente, uzzinot jaunumus. Kad Poselta nolēma piedalīties sprediķošanas konkursā, viņa kalpoja kā palīgmācītāja. “Es piedalījos, apliecinot cieņu visām tām apbrīnojamām sievietēm mācītājām un sludinātājām, draudzenēm un kolēģēm visos vecumos, kas mani ir ietekmējušas un audzinājušas,” atbildēja Poselta, kad viņai vaicāja par piedalīšanās iemeslu.

Jauni mācītāji no PLF dalībbaznīcām iesniedza sprediķus konkursam. Ideja uzaicināt tieši viņus radās tādēļ, ka Mārtiņam Luteram bija 33 gadi, kad viņš izraisīja Reformāciju 1517. gadā. PLF ģenerālsekretārs Martins Junge izteica pateicību par iesniegtajiem iedvesmojošiem sprediķiem.

“Mani dziļi iespaidoja spēcīgās interpretācijas, kas tika sniegtas par tēmu “Brīvība Kristū”. Mēs uzrunājām visas PLF dalībbaznīcas ar lūgumu aicināt jaunus mācītājus piedalīties. Mēs esam pateicīgi tām, kuras uzrunāja savus talantīgos jaunos mācītājus un iedrošināja viņus piedalīties. Lielais iesniegto sprediķu skaits stāsta par reformāciju, kas patiešām turpinās.”

Rev. Poseltu izvēlējās starptautiska žūrija, ko veidoja seši vīrieši un sievietes, dažādu paaudžu ordinētie un laji no Luterāņu kopienas baznīcām. Papildu viņu balsojumam Poselta saņēma arī augstu novērtējumu starp vairāk nekā 6000 interneta balsojumiem.

Novērtējot Poseltas sprediķi par Gal 5:1, 22–26 ar nosaukumu “Jēzus parāde”, viens no žūrijas locekļiem teica: “Šis ir labi uzrakstīts un teoloģiski pārliecinošs sprediķis. Tas gan analizē grēka problēmu kā personīgā, tā sabiedrības līmenī, gan vērš mūsu uzmanību uz to, kā Dievs mūs dziedēs un pestīs. Tas uzrunā “nepopulāru” tēmu par “paškontroli” un izmanto to, lai ilustrētu brīvības Jēzū Kristū dabu. Tas iederīgi atsaucas arī uz Mārtiņu Luteru.”

Tagad Lidija Poselta kalpo kā pilna laika mācītāja Dieva ģimenes luterāņu baznīcā Bakingemā, Pensilvānijā, ASV. Kad es līdzdalīju ziņu, ka esmu izraudzīta starp desmit labākajiem, mana draudze bija ļoti sajūsmināta,” saka Poselta. Tagad, kad viņa ir izvēlēta kā uzvarētāja, viņiem ir vēl jo vairāk iemesla lepoties ar savu mācītāju.

Pasaules Luterāņu Federācijas Divpadsmitā asambleja notiks 2017. gadā no 10. līdz 16. maijam Vindhukā, Namībijā par tēmu “Dieva žēlastības atbrīvoti”. Piedalīsies ap 800 dalībnieku, to skaitā apmēram 400 delegātu no 145 PLF dalībbaznīcām, kas pārstāv 98 valstis pasaulē. Asambleja ir augstākā PLF lēmējinstitūcija un satiekas ik pēc sešiem vai septiņiem gadiem.

Asambleja dos pamatvirzienu PLF darbam tuvākajiem gadiem. Tajā runās par jautājumiem, kas skar baznīcas un pasaules dzīvi un liecību. Tajā izvēlēs PLF prezidentu un padomi, kas kalpos līdz nākamajai Asamblejai. Asamblejā PLF atzīmēs Reformācijas 500 gadu jubileju, un to uzņem trīs Namībijas PLF dalībbaznīcas – Namībijas Evaņģēliski luteriskā baznīca, Namībijas Republikas Evaņģēliski luteriskā baznīca un Namībijas Evaņģēliski luteriskā baznīca-Vācu evaņģēliski luteriskā baznīca.

Avots: Pasaules Luterāņu federācijas ziņas