PLF Dāvinājumu fonds piedzīvo spēcīgu gadu

22. Dec, 2015

      Ženēva, 18.12.2015. Rekorda līmeņa ziedojumi PLF Dāvinājumu fondā kopš 2009. gada ir pietuvinājuši fondu mērķim – 20 miljoniem Šveices franku 2017. gadā.

      Tikai šajā gadā tas ir saņēmis vairāk nekā 670 tūkstošus Šveices franku, tādējādi pietuvinot kopējo summu 15 miljoniem. Lielākā daļa ziedojumu bija no Luterāņu kopienas dienvidu puslodes mazajiem locekļiem, ieskaitot Kostariku, Nepālu un Nigēriju.

      Kopš dibināšanas 1999. gadā pirmajā gadu desmitā fonds ievāca 10 miljonus Šveices franku, ko veicināja augstu procentu likmju periods.

      Šogad fonds piešķīra 345 tūkstošus Šveices franku PLF darbam aizstāvībai, humanitārajai palīdzībai, attīstībai, misijai un ekumeniskajām un starpreliģiju attiecībām.

      2016. gadā fonds piešķirs līdzīgu summu, kas atkal tieši nonāks PLF budžetā.

      Visdāsnākais donors 2015. gadā bijusi Somijas Evaņģēliski luteriskā baznīca.

      PLF resursu mobilizācijas amatpersona Deivids Kuks teica, ka donori nodrošina PLF ilgtermiņa finanšu nākotni. Fonds katru gadu nodrošina peļņu no kapitālieguldījuma, kas palīdz līdzsvarot atšķirības ienākumos no baznīcām.

      Mērķis 20 miljoni Šveices franku ir vienlīdzīgi sadalīts starp dalībbaznīcām pēc “taisnīgas daļas” principa – aprēķina, kas ņem vērā draudžu lielumu un baznīcas bāzes valsts ekonomiku.

      Kanādas Evaņģēliski luteriskā baznīca, gatavojoties Reformācijas svinībām 2017. gadā, kā mērķi ir nospraudusi Reformācijas Izaicinājumam fondam ziedot 500 tūkstošus Kanādas dolāru. Māc. Dr. Robina Steinke, fonda valdes priekšsēdētāja, teica, ka fonds nodrošina beztermiņa ienākumus, lai atbalstītu PLF misiju.

      “Ar šo misiju visas dalībbaznīcas, mazas un lielas, ziemeļos un dienvidos, dalās ar esošajiem līdzekļiem, un daloties šīs dāvanas tiek pavairotas. Šāda dalīšanās ir vēl viens veids, kā mēs sniedzam liecību, ko nozīmē būt globālai baznīcu kopienai.”

      Viņa teica – ja fonds tiek atbalstīts, tad tas var nodrošināt nepārtrauktus, pastāvīgus ienākumus, lai PLF misija varētu tikt finansēta neatkarīgi no pasaules finanšu tirgus nepastāvības vai maiņām dalībbaznīcu dāvinājumos.

      Dalībbaznīcas un indivīdi ir aicināti ziedot fondam, kas palīdz PLF liecībai un misijai. Ilgtermiņa mērķis ir sasniegt 50 miljonus Šveices franku.                  

Tulkoja: LELBĀL māc. Ieva Puriņa                  
Korekcija: Milda Klampe