Nav attaisnojuma vardarbībai pret sievietēm! 16 aktivitāšu dienas pret dzimumā balstītu vardarbību

27. Nov, 2015

PLF pievienojas starptautiskajai kampaņai “Nav attaisnojuma vardarbībai pret sievietēm”

16 aktivitāšu dienas pret dzimumā balstītu vardarbību

Ženēva, 25.11.2014.

Pasaules Luterāņu Federācija un Pasaules baznīcu padome ir pievienojušās starptautiskajai “Nav attaisnojuma vardarbībai pret sievietēm” kampaņai, ko organizē Pasaules Jauno sieviešu kristīgā asociācija (YWCA) un kas norisināsies no 25. novembra līdz Cilvēktiesību dienai 10. decembrī.

“Bieži liekas, ka vardarbība pret sievietēm notiek citur, ietekmē citus, nevis mūs; realitāte, par ko nerunā baznīca, jo pastāv uzskats, ka tā ir mazmazītiņas nabadzīgo un neizglītoto cilvēku minoritātes problēma,” teica Marija Kristīna Rendona, PLF Sievietes baznīcā un sabiedrībā (WICAS) programmas asistente.

“Kamēr šie attaisnojumi turpinās, tūkstošiem sieviešu un meiteņu tiek izmantotas, mocītas, izvarotas vai sistas līdz nāvei.” Lai atzīmētu 16 aktivitāšu dienas pret dzimumā balstītu vardarbību un uzticību dzimumu taisnīgumam, PLF WICAS programma izplatīs īsu videosēriju, kurā ticīgi cilvēki apliecinās, ka nav attaisnojuma vardarbībai pret sievietēm un nav attaisnojuma to ignorēt. Šie cilvēki runā arī par dziedināšanu un atjaunotu godu, kas ir iespējams, kad klusuma vietā ir mierinājuma un atbalsta vārdi tiem, kurus ir apklusinājis kauns.

Kādā video PLF prezidents bīskaps Munibs A. Junans uzsver – izpratne, ka sievietes un vīrieši ir radīti vienlīdzīgi Dieva līdzībā, ir jāattīsta tālāk struktūrās un procesos, kas nodrošina, ka nav vietas vardarbībai pret sievietēm baznīcā un sabiedrībā. Junans arī akcentē, ka reliģiski pārspriedumi un kulturālās sistēmas var barot un uzturēt nevienlīdzīgas attiecības starp sievietēm un vīriešiem, turpretī pārliecībā par savu profētisko perspektīvu baznīcas var spēlēt vadošo lomu, lai nodrošinātu dzimumu taisnīgumu.

Būt daļai no šīs kampaņas ir tā ceļa turpināšana, ko PLF sāka, lai spertu konkrētus soļus, kā, piemēram, 2002. gada publikācija “Baznīcas saka NĒ vardarbībai pret sievietēm” un PLF Dzimumu taisnīguma politika.

Publikācija apliecina, ka “nepieciešamība savest kopā vīriešus un sievietes darbam, lai uzceltu dziedinātas un dziedinošas “shalom” (miera – red. piez.) kopienas, padara vardarbības pret sievietēm jautājumu ne tikai par dzīves jautājumu, bet arī ticības”. Pasaules YWCA vadītā kampaņa pret dzimumā balstītu vardarbību pieprasa novērst visu veidu vardarbību pret sievietēm un aicina starptautisko kopienu rīkoties pret to.

Ziņa sagatavota pēc PLF sniegtas informacijas http://www.lutheranworld.org

 No anglu valodas tulkojusi LELBāL mācītāja Ieva Puriņa

Korektore Mag. Theol. Milda Klampe