Zviedrijas arhibīskape tiekas ar pāvestu Francisku

5. Mai, 2015

Zviedrijas arhibīskape tiekas ar pāvestu Francisku

Pirmdien, 4. maijā, Zviedrijas Luterāņu baznīcas arhibīskape Antje Jakelēna Vatikānā tikās ar Katoļu baznīcas galvu pāvestu Francisku. Jakelēna ir pirmā Zviedrijas arhibīskape sieviete, un, kā zināms, Jakelēnas ievēlēšana arhibīskapes amatā pat pašmāju progresīvajā Zviedrijā sākotnēji izraisīja diezgan lielu sašutumu.

Pāvests Francisks pateicās Zviedrijas Luterāņu baznīcai par to, ka tā uzņēma daudzus Dienvidamerikas bēgļus diktatūras laikā. Galvenās tēmas, par ko runāja pāvests un Zviedrijas arhibīskape, bija nepieciešamība veicināt kristiešu vienotību, Reformācijas gadskārtas tuvošanās un tās nozīme, kā arī par vajadzību kopīgi strādāt nabadzīgo un atstumto cilvēku labā. Pāvests Francisks sarunas gaitā atsaucās arī uz II Vatikāna Koncila dokumentu “Unitatis Redintegratio”, kas tika pieņemts pirms pusgadsmita un kas aicina visus katoļus ievērot laika zīmes un pārkāpt pāri lietām, kas šķir un tādējādi izraisa skandālu un traucē evaņģēlija pasludināšanu. Tāpat Francisks norādīja, ka šobrīd būtiski ir jautājumi par cilvēka dzīvības cieņu, jautājumi par ģimeni, laulību un seksualitāti, par kuriem nevar klusēt vai ignorēt, baidoties riskēt ar ekumenisko vienprātību, kas jau sasniegta. Būtu bēdīgi, ja konfesijas šķeltos par šiem jautājumiem.

Pāvests Francisks atzina, ka priekšā vēl ir daudz darāmā, tomēr viņš cer, ka Reformācijas jubilejas atzīmēšana 2017. gadā un kopējais katoļu un luterāņu izstrādātais dokuments “No konflikta līdz kopienai” iedrošinās gan katoļus, gan luterāņus spert turpmākos soļus vienotībai sakramentālajā dzīvē un draudzes kalpošanā.

Tulkoja: Aļesja Lavrinoviča

Korektūra: Milda Klampe

Avoti:  Vatican Radio  http://en.radiovaticana.va ,

Vatikāna Rādio http://lv.radiovaticana.va