Jauno reformētāju tīkls plāno sadarbību ar Tezē kopienu

3. Sep, 2014

Jauniešu pilnvarošana un reformācija, kas turpinās

Tezē, Francija/Ženēva, 29.08.2014.
PLF Globālais jauniešu reformētāju tīkls meklē veidus, kā sadarboties ar Tezē ekumenisko kopienu.

Vizītē Tezē Jauno reformētāju tīkla vadības grupa ielūdza Tezē brāļus un jaunos brīvprātīgos piedalīties Jauno reformētāju konferencē 2015. gadā no 22. augusta līdz 4. septembrim Vitenbergā, Vācijā. Konference apvienos Jauno reformatoru delegātus no visām 144 PLF dalībbaznīcām.

Dara dzīvas baznīcas dāvanas

“Tezē brāļi un brīvprātīgie var nest ekumenisko un garīgo perspektīvu konferencei,” teica PLF Jauniešu lietu sekretāre Karolaina Rihtere, tiekoties ar brāli Aloizu Lozeru, kopienas prioru.

“2017. gadam nav jābūt kā mūsu konfesionālās identitātes atrašanai vienam pret otru, bet gan vienam ar otru,” brālis Aloizs teica. “Mūsu baznīcu daudzās dāvanas atdzīvojas tikai ekumeniskā veidā. Jūs, jaunieši, varat to parādīt.”

“Vitenbergas konference ir brīnišķīgs veids, kā dot reformācijai starptautisko perspektīvu,” saka vadības grupas dalībniece Džūlija Brabande no Centrālās Vācijas evaņģēliskās baznīcas. “Tezē dala mūsu viedokli par “ecclesia semper reformanda”, par baznīcu, kas turpina reformēties.”

Ekumeniskā brāļu kopiena Tezē, Francijā, ir vadījusi jauniešu tikšanās kopš pagājušā gadsimta septiņdesmitajiem gadiem, katru nedēļu ielūdzot tūkstošiem jaunu kristiešu no visas pasaules. Tā ir sevišķi pazīstama ar savu garīgumu, kas iekļauj trīs lūgšanas ar dziesmām daudzās valodās katru dienu. 2015. gadā tā atzīmēs savu 75. gadadienu. Šajā gadadienā pieminēs arī brāļa Rožē Šutza 100. dzimšanas dienu. Viņš bija kopienas dibinātājs, un 2005. gadā viņš tika nogalināts.

No kā jūs esat atbrīvoti? – ekumeniskās diskusijas

Sakarā ar šīm svinībām kopiena ir uzaicinājusi jauniešus apspriest veidus, kā iesaistīties pasaulē, pamatojoties ticībā. “Mēs sākām pētīt veidus, kā varam piedalīties šajās svinībās ar jaunajiem lieciniekiem no PLF,” teica Rihters. PLF Jauniešu nodaļa ir jau nosūtījusi jaunieti, lai vadītu semināru par klimata taisnīgumu un klimata gavēņa iniciatīvu Tezē jauniešu tikšanās laikā šajā vasarā.

Seminārā vadības grupa arī prezentēja PLF Globālo jauno reformētāju tīklu jauniešiem, kas viesojās Tezē. “Mūsu tēma “Dieva mīlestības atbrīvoti” tika ļoti labi uzņemta,” teica Rev. Monika Villareāla, vadības grupas dalībniece no Ziemeļamerikas. “Tā izraisīja daudz diskusiju par brīvību teoloģiskā nozīmē un ikdienas pieredzē.”

Vizīte Tezē bija daļa no Jauno reformētāju vadības grupas tikšanās Ženēvā no 19. līdz 26. augustam. Semināros un sanāksmēs viņi kopā sagatavoja turpmākās aktivitātes, kā, piemēram, virtuālo konferenci “Dieva mīlestības atbrīvoti – mainīt pasauli” 2014. gada Reformācijas dienā un Jauno reformētāju Vitenbergas konferenci 2015. gadā.

Foto: Anti Kipper, http://antikipper.com

ziņa sagatavota pēc PLF sniegtās informācijas http://www.lutheranworld.org 

 No angļu valodas tulkojusi LELBāL mācītāja Ieva Puriņa
Korektore Mag. Theol. Milda Klampe