PLF dodas plānotā vizītē pie Amerikas evaņģēliski luteriskās baznīcas

13. Mar, 2014

  PLF dodas plānotā vidutājības vizītē pie Amerikas evaņģēliski luteriskās baznīcas
Vienotība Kristū ir vērtīga dāvana

   Čikāga, ASV 04.03.2014. PLF ģenerālsekretārs Rev. Martins Junge 2014. gada 28. februārī kopā ar Kanādas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskapi Sindiju Halmarsoni un Dienvidāfrikas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskapu Dr. Ndanganeni Petru Phasvanu tikās ar Amerikas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (ELCA) bīskapiem konferencē Čikāgā, Ilinoisā, ASV.

   Pēc PLF Padomes lēmuma 2013. gada jūnijā, vizīte ELCA ir pirmā no trim paredzētajām. Padome lūdza PLF kopienas birojam piedāvāt vidutājības procesu trim PLF dalībbaznīcām, kuras ir ietekmējis attiecību pārrāvums ģimenes, laulības un seksualitātes jautājuma dēļ.

   “Mūsu vienotība Kristū ir vērtīga dāvana. Tieši šī vienotības dāvana dod iespēju kopienas locekļiem veidot dziļas un pat grūtas sarunas,” pēc tikšanās teica ELCA prezidējošā bīskape Elizabete Eimija Ītone. “ELCA bīskapu konference šajā procesā savās lūgšanās patur Etiopijas Evaņģēlisko Mekane Yesus baznīcu, Zviedrijas baznīcu un PLF kopienas biroju.”

   “Kā globāla baznīcu kopiena mēs ticam, ka ir veselīgi un normāli ar cieņu iesaistīties sarežģītu jautājumu apspriešanā citam ar citu,” teica Rev. Junge. “Mēs PLF esam pateicīgi, ka spējam šajā fragmentācijas, nošķiršanās un saziņas pārrāvumu laikā uzturēt kopienas vērtību. Vidutājības vizītes ir šo vērtību izpausme PLF.”

    Vidutājības vizītes tuvākajos mēnešos ir plānotas pie Etiopijas evaņģēliskās Mekane Yesus baznīcas un Zviedrijas baznīcas. PLF kopienas birojs sniegs atskaiti par vidutājības procesu PLF padomei šā gada jūnijā.

 Foto: The Lutheran World Federation

No angļu valodas tulkojusi Mag.Theol. Ieva Puriņa, LELBāL mācītāja
Korektore Mag. Theol. Milda Klampe