Luterāņu vadītāji apliecina “Baznīcas atšķirības iezīmes” kā pamatu vienlīdzīgai dalībai

14. Jan, 2014

PLF seminārs par reliģiju un attīstību

Johannesburga, Dienvidāfrika. 17.12.2013. Luterāņu vadītāji no Kenijas, Namībijas un Zimbabves baznīcas ir apliecinājuši, ka baznīcas atšķirības iezīmes – vienība, svētums, vispārīgums un apustulība – aicina aizvien vairāk to iesaistīt un pilnvarot cilvēkus.

Vienprātība par reliģiju un attīstību tika panākta PLF Teoloģijas un publiskās liecināšanas departamenta organizētā trīs dienu intensīvā semināra beigās.

Baznīcu vadītāji vienojās, ka atšķirības iezīmes ir svarīga lēca, caur kuru vajadzētu saredzēt savu lomu pasaulē, piebilstot, ka tās zināmā mērā liek iejaukties šābrīža baznīcas vadības organizētajās struktūrās.

“Mums būs jāpārdomā mūsu baznīcas struktūras un konstitūcija un jāsniedz iespēja mācītājiem un studentiem gūt prasmes, kas ļauj viņiem analizēt un ieraudzīt sabiedrības vajadzības,” komentēja Namībijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas bīskaps Rev. Dr. Veiko Munika.

Munika teica, ka seminārs viņam ir palīdzējis ieraudzīt, kā iespējams nodalīt bīskapa atbildību no vadošās padomes atbildības. “Bīskapam ir jānodrošina vienotība baznīcā,” teica Munika.

Rev. Elita Mojo, Zimbabves Evaņģēliski luteriskās baznīcas (ELCZ) dzimumu koordinatore, uzsvēra, ja vienlīdzība ir baznīcas iezīme, “tad ir skaidrs, ka mums ikviens baznīcā ir jāuztver kā vienlīdzīgs”. Turklāt, viņa uzsvēra, baznīcai ir nepieciešams pilnvarot sievietes.

Diakone Marī Sallija Njabaro, Kenijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas nacionālā sieviešu koordinatore, kas ir arī parlamenta locekle, teica, ka seminārs atvēris acis aicinājumam, lai baznīca rīkotos.

“Daudzas sievietes baidās iegūt pastorālo izglītību un nesaprot, ka viņām ir tiesības kļūt par mācītājām. Tāpēc mums jānodrošina, ka mēs pilnvarojam sievietes sociāli, ekonomiski un sniedzot izglītību,” Njabaro mudināja.

ELCZ ģenerālsekretārs Munatsi M. Dube atzīmēja, ka seminārs ir arī stimulējis baznīcas vadītājus pārvērtēt savus stratēģiskās plānošanas procesus, kas saistīti ar attīstības darbu, lai ievērotu labu pārvaldību.

“Šāda visaptveroša pieeja veicinās labākas attiecības starp garīdzniekiem un lajiem. Mums ir jāpārkāpj “viņi” un “mēs” sindroms, lai mēs patiesi kļūtu par vienu baznīcu, kas pamatojas uz visu kristīto priesterību,” viņš teica.

Rev. Dr. Kenets Mtata, PLF Luterāņu teoloģijas un prakses studiju sekretārs, kas vadīja semināru, uzsvēra nepieciešamību veidot izpratni par teoloģisko un socioloģisko mijiedarbi, lai stiprinātu baznīcas nozīmības un uzticamības kapacitāti politiskajās, ekonomiskajās un sociālajās sfērās. 

No angļu valodas tulkojusi Ieva Puriņa, Mag.Theol., LELBāL diakone
Korektore Mag. Theol. Milda Klampe