Par prezidējošo bīskapi Evaņģēliski Luteriskajā Baznīcā Amerikā (ELCA -Evangelical Lutheran Church in America ) ievēlēta sieviete

14. Aug, 2013

2013.gada 14. augustā Elizabeth A. Eaton ELCA Ziemeļaustrumu Ohaijo sinodes bīskape tika ievēlēta par Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas Amerikā  (ELCA) prezidējošo bīskapi jeb arhibīskapi.

Elizabete A. Etone ir dzimusi Klīvlendā, Ohaijo.

1981.gadā viņa tika ordinēta par Visu Svēto Luterāņu draudzes (All Saints Lutheran Church) mācītāju uz 6 gadiem Vortingtonā, Ohaijo.

No 1990. Līdz 1991.gadam Elizabete kalpoja par pagaidu mācītāju Labas Cerības Luterāņu draudzē (Good Hope Lutheran Church) Jangtaunā, Ohaijo.

1991.gadā Elizabete iesāka mācītājas kalpošanu Mesijas Luterāņu draudzē (Messiah Lutheran Church) Aštabulā, Ohaijo. Šajā draudzē viņa kalpoja līdz pat ievēlēšanai bīskapes amatā 2006.gadā.

Bīskape Etone ir precējusies, viņas vīrs kalpo par episkopālās draudzes mācītāju un menedžmenta konsultantu. Etonu pārim ir divas meitas, Rebeka un Suzanna.

ELCA  ir viena no lielākajām kristiešu denominācijām Savienotajās Valstīs un Karību reģionā ar vairāk kā 4 miljonu locekļu gandrīz  10 000 draudzēs. ELCA teoloģiskās saknes ir vācu reformatora Mārtiņa Lutera darbos.

Preses relīze sagatavota, pamatojosties uz http://www.elca.org un
http://bishopeaton.blogspot.com/ ziņām.
Foto no bīskapes personīgās mājas lapas
.
Aļesja Lavrinoviča