Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
otrdiena, 03. 08, 2021
Mūsu dzīves apraksti / Mācītājas
 
85116

bīskape emerita Jāna Jēruma-Grīnberga
30.03.2018


 

 Jāna Jēruma - Grīnberga

Dzimusi: 12.09.1953. Londonā

Ordinēta: 28.09.1997. Sv. Annas un Sv. Agneses baznīcā

Draudzes: Apvienotā Londonas un Miera draudze,

Rietumanglijas draudze, Lielbritānijas luterāņu Sv. Annas un

Sv. Agneses draudze Londonā, Anglikāņu baznīcas Sv. Pestītāja draudze Rīgā

Par dzīvi

Jāna Jēruma-Grīnberga dzimusi Londonā, augusi latviešu ģimenē. Tēvs – komponists un diriģents Alberts Jērums, māte – Lauma, dzimusi Grigora, Rīgas Kristus draudzes dibinātāja meita.

Jāna studējusi vispirms bioķīmiju Londonas universitātē, pēc tam beigusi māsu skolu un strādājusi gan reanimācijā, gan ģimenes ārsta praksē.

Aicinājums sekot Kristum kļuva aizvien neatvairāmāks, līdz 1993. gadā viņa iestājās Oukhilas (Oak Hill) koledžas Pastorālās teoloģijas kursā. Nolikusi eksāmenu gan pie LELBĀL eksaminācijas komisijas, gan arī pie toreizējā Teoloģijas fakultātes dekāna, profesora Viļa Vārsberga. Pēc ordinācijas 1997. gada rudenī, strādājusi vispirms Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Lielbritānijā Londonas latviešu draudzē, no tās pārejot uz Lielbritānijas luterāņu baznīcas Sv. Annas un Sv. Agneses draudzi, reizē tur arī veicot prāvestes pienākumus. Savas baznīcas uzdevumā ir kalpojusi arī kādus mēnešus Tanzānijā. 2008. gadā ievēlēta par Lielbritānijas Luterāņu baznīcas bīskapi, tā kļūstot par pirmo bīskapi sievieti Anglijas vēsturē.

2009. gada 17. janvārī notiek bīskapes konsekrācijas ceremonija. Vairākus gadus vada Lielbritānijas Luterāņu baznīcu, tad nākamam posmam vairāk nekandidē.

Tālākais ceļš viņu aizved uz Rīgu, un tur 2014. gada oktobrī, Anglikāņu baznīcas aicināta, viņa kļūst par Anglikāņu baznīcas Svētā Pestītāja draudzes mācītāju Rīgā.

Jāna Jēruma-Grīnberga, iespējams, ir vienīgā luterāņu bīskape, kas mīl skatīties angļu nacionālo sportu, kriketu.

Izziņa: Jānis Žilde/TVNET2016.18. novembris

 
      Atpakaļ