Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
pirmdiena, 01. jūnijs, 2020
Jaunumi / PLF ziņas
 

2015

Pasaules Luterāņu federācijas 2015. gada Ziemassvētku vēstījums, LF prezidents bīskaps Dr. Munibs A. Junans
22.12.2015

Kunga Jēzus Kristus žēlastība, Dieva mīlestība un Svētā Gara komūnija lai ir ar jums visiem. Mīļās māsas un brāļi Kristū,mūsu dalībbaznīcas Luterāņu kopienā, es sūtu jums katram visā pasaulē sveicienus no Jeruzālemes, Kunga kalpošanas, nāves un augšāmcelšanās pilsētas.

Lasīt vairāk ...


PLF Dāvinājumu fonds piedzīvo spēcīgu gadu
22.12.2015

Gnobe kopienas locekles Marijas Montesumas (84 gadus veca) rokas.© ILCO communicationoffice

Lasīt vairāk ...


No miera mājās līdz mieram pasaulē: padarīt izglītību drošu visiem
24.11.2015

Ticībā balstīta koalīcija veicina 16 dienu pasākumus, lai uzvarētu vardarbību pret sievietēm un meitenēm. Foto: WCC/Peter Williams

Lasīt vairāk ...


Pasaules Luterāņu federācija nosoda uzbrukumus Beirutā un Parīzē
23.11.2015

Šis ir laiks baznīcām, sinagogām un mošejām lūgties un strādāt vēl smagāk mieram savu kopienu iekšienē un starp tām, un darīt to kopā, kad vien tas ir iespējams. Ir tikai viena iespējamā atbilde, kad ir runa par vardarbības attaisnošanu ar reliģiskiem motīviem: nē!

Lasīt vairāk ...


Kopiena dažādībā
30.06.2015

PLF Padome ar pateicību pieņēma pētījuma dokumentu "Luterāņu kopienas pašizpratne" un vienojās par procesu, kā palīdzēt dalībbaznīcām to apgūt, gatavojoties 2017. gada asamblejai.

Lasīt vairāk ...


Ticībā balstītās organizācijas izdod paziņojumu Cilvēktiesību padomē: „Kopīgs redzējums, kā sargāt meiteņu un sieviešu cieņu”
25.06.2015

Ticībā balstītās organizācijas ir izdevušas kopīgu paziņojumu, lai veicinātu sieviešu tiesības un apsūdzētu uz dzimumu balstītu vardarbību ANO Cilvēktiesību padomes 29. sesijā. Kopīgā pasākumā PLF un “Islāma palīdzība pasaulē” (“Islamic Relief Worldwide” – “IRW”) organizēja paneļdiskusiju, lai apspriestu, kā ticīgo kopienas var aizstāvēt sievietes un meitenes.

Lasīt vairāk ...


Spēcīgāka iesaiste dara Luterāņu kopienu sajūtamu - ģenerālsekretāra Junga ziņojums Padomei
25.06.2015

Pasaules luterāņu federācijai ir jāturpina augt savā dinamiskajā iesaistē, kas ir devusi iespēju luterāņiem kalpot miljoniem cilvēku visā pasaulē un padziļināt attiecības, kas padara kopienu reālu, mudināja PLF ģenerālsekretārs Rev. Dr. Martins Junge.

Lasīt vairāk ...


PLF prezidents bīskaps Junans 2015. gada Padomei: „Mums vajag piedzīvot to cerību, kas novelk manu patmīlību.”
25.06.2015

Luterāņi aicināti paust „stabilu mērenību”, lai pretotos ekstrēmismam un dotu cerību. PLF prezidents bīskaps Junans 2015. gada Padomei: „Mums vajag piedzīvot to cerību, kas novelk manu patmīlību.”

Lasīt vairāk ...


PLF Padome ieceļ jaunus direktorus Misijas un attīstības un Pasaules kalpošanas departamentiem
25.06.2015

PLF Padome ir iecēlusi Mariju Immonenu par jauno Pasaules kalpošanas departamenta (DWS) direktori un Rev. Dr. Fidoanu Mvombeki par Misijas un attīstības departamenta (DMD) direktoru. Immonena, kas bija pagaidu Pasaules kalpošanas direktore kopš 2014. gada septembra, kļūst par pirmo sievieti vadītāju PLF starptautiskā atzara humanitārajai palīdzībai un attīstībai. Padome viņu apstiprināja uz sākotnējo piecu gadu termiņu 19. jūnija sesijā.

Lasīt vairāk ...


Saņēmuši drosmi būt
04.04.2015

Mēģinājums sadalīt cilvēkus kategorijās un nodalīt viņus pat pēc nāves – tajās dienās pēc ādas krāsas un kultūras, šodien pēc sociālā statusa – pauž pārliecību, ka nāvei un visam, kas ir saistīts ar nāvi, ir pēdējais un pastāvīgais vārds. Atdalīšana ataino uzskatu, ka valsti un tās cilvēkus var pārvaldīt ar vardarbību un teroru.

Lasīt vairāk ...


Luterāņu "Sievietes kustībā" – svinot pienesumu visai baznīcai
02.03.2015

Starptautiskā Pasaules Luterāņu federācijas darba grupa 22. februārī sāka trīs gadu kopienas procesu "Sievietes kustībā" kā daļu no sagatavošanās Reformācijas 500 gadu svinībām. "Sievietes kustībā – no Vitenbergas līdz Vindhoēkai" (WMWW) konceptualizē kustību, kurā tiks iekļautas visas PLF dalībbaznīcas, skaidri formulējot sieviešu pamatīgo ieguldījumu luterāņu liecībā visā baznīcā un sabiedrībā.

Lasīt vairāk ...


Vadībai būtu jāveicina vienotība, saka krievu luterāņu arhibīskaps Brauers
02.03.2015

Arhibīskaps Dītrihs Brauers, kas nesen konsekrēts par Evaņģēliski luteriskās baznīcas Krievijā galvu (ELCR), teic, ka arhibīskapa loma ir sarežģīta, lai savienotu plašās baznīcas divas daļas ar dažādām tradīcijām, vēsturi un garīgumu. Runājot ar PLF pēc viņa konsekrācijas 8. februārī Maskavā, Brauers apliecināja savu apņemšanos turpināt veicināt vienotību ELCR, kas ietver divas reģionālās baznīcas – Eiropas Evaņģēliski luterisko baznīcu Krievijā (ELCER) un Evaņģēliski luterisko baznīcu Urālos, Sibīrijā un Tālajos Austrumos (ELKUSFO).

Lasīt vairāk ...


Latvijas luterāņu sieviešu teoloģes tiekas ar Pasaules luterāņu federācijas vadītāju bīskapu Dr. Munibu A. Junanu
07.02.2015

Sestdien, 31. janvārī, LELB Virsvaldes telpās notika Pasaules Luterāņu Federācijas vadītāja bīskapa Dr. Muniba A. Junana tikšanās ar Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienības pārstāvēm. LLSTA ir vienīgā šāda veida organizācija Latvijā, kas pastāv par sieviešu ordinācijas atjaunošanu garīgajā amatā.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2020 (18)   
2019 (39)   
2018 (27)   
2017 (17)   
2016 (6)   
2015 (13)   
2014 (22)   
2013 (25)