Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
svētdiena, 05. jūlijs, 2020
Jaunumi / PLF ziņas
 
47994

PLF Hermenētikas konference Čikāgā
14.09.2014


No šā gada 4. līdz 10.septembrim Luterāņu Teoloģijas skolā (Lutheran School of Theology) Čikāgā, ASV, norisinājās Pasaules Luterāņu Federācijas trešā starptautiskā hermenētikas konference. Minētajā konferencē piedalījās četrdesmit četri bibliskie teologi.

Konferences tēma bija Mateja evaņģēlija lasīšana. Tās mērķis bija radīt telpu kopīgai Bībeles lasīšanai luterticīgo teologu vidū, sagaidot 2017.gada Reformācijas gadadienu.

Lektori apskatīja dažādus problēmjautājumus, kurus rosinājis kā globālais, tā lokālais konteksts. Problēmjautājumu veidi bija dažādi – no dziedināšanas līdz rūpēm par apkārtējo vidi, līdz pat starpreliģiju attiecībām. Caur šo problēmjautājumu identificēšanu tad var hermenētiski lasīt Mateja evaņģēliju, uzskata mācītājs Kenets Mtata, Pasaules Luterāņu Federācijas studiju sekretārs.

Brazīlijā esošais teologs Dr. Felipe Gustavo Koch Buttelli norādīja, ka “balsu un interpretāciju plurālisms ir tieši tas, kas veido mūsu plurālo luteriskās kopienas identitāti, kas vēl arvien apliecina Vienu Ticību, bet dažādi”.

Mtata uzsvēra, ka dalībniekiem turpinot savas apspriedes, viņi gūst padziļinātu apstiprinājumu tam, ka neskatoties uz to, ka kontekstuālais jūtīgums ir būtisks Rakstu piemērošanai šodien, vēl arvien pastāv nepieciešamība atrast kopīgus interpretatīvu līdzekļus saskaņā ar Reformācijas atziņām.

 

Foto: LWF/ I. Benesch

 

PLF ziņas http://www.lutheranworld.org

 

Aļesja Lavrinoviča

LWF/ I. Benesch      Atpakaļ