Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
ceturtdiena, 23. 09, 2021
Jaunumi
 

2015

<--  1 2 3 4 ...  --> 

Par Ziemsvētkiem, naidu un citādu realitāti
23.12.2015

Tuvojas Svētvakars, kad baznīcās tiks sludināta tik pazīstama vēsts: “ Gods Dievam augstībā, un miers virs zemes cilvēkiem, pie kā viņam labs prāts”. Es nešaubos, ka mums ļoti gribētos, lai šo miera vēstījumu sadzirdētu pēc iespējas vairāk sieviešu un vīriešu, sirmgalvju un bērnu.

Lasīt vairāk ...


Sieviete luterāņu baznīcā (intervija ar Rudīti Losāni laikrakstā "Atbalsts")
23.12.2015

"Sieviete luterāņu baznīcā" ir intervija, kas tika sākotnēji publicēta laikraksta "Atbalsts" 12 (57) numurā.

Lasīt vairāk ...


Dievs, kas iejaucas vēsturē
22.12.2015

Jēzus piedzimšana ir Dieva atklāsmes pilnības ielaušanās cilvēces vēstures procesos. Šī ir ielaušanās visburtiskākajā veidā. Tieši to Dievs ir īstenojis. Viņš ir iejaucies vēsturē. Viņš ir atnācis pie savas radības, un, kas vēl izaicinošāk, Viņš ir tapis par miesu!

Lasīt vairāk ...


Pasaules Luterāņu federācijas 2015. gada Ziemassvētku vēstījums, LF prezidents bīskaps Dr. Munibs A. Junans
22.12.2015

Kunga Jēzus Kristus žēlastība, Dieva mīlestība un Svētā Gara komūnija lai ir ar jums visiem. Mīļās māsas un brāļi Kristū,mūsu dalībbaznīcas Luterāņu kopienā, es sūtu jums katram visā pasaulē sveicienus no Jeruzālemes, Kunga kalpošanas, nāves un augšāmcelšanās pilsētas.

Lasīt vairāk ...


PLF Dāvinājumu fonds piedzīvo spēcīgu gadu
22.12.2015

Gnobe kopienas locekles Marijas Montesumas (84 gadus veca) rokas.© ILCO communicationoffice

Lasīt vairāk ...


Mildas Klampes dzejas grāmatas “Visatnē” atvēršanas svētki
13.12.2015

Visi, kurus interesē pirmvaloda – dzejas valoda –, būsit laipni ielūgti un gaidīti piedalīties un priecāties kopā par tās Devēju 22. decembrī plkst. 15 Torņakalna draudzes centrā, lai svinētu Mildas Klampes dzejas grāmatas “Visatnē” atvēršanas svētkus!

Lasīt vairāk ...


Pirmo reizi tās vēsturē Saūda Arābija atļauj sievietēm balsot!
13.12.2015

Sestdien, 12. decembrī, sievietes Saūda Arābijas monarhijā devās uz iecirkņiem, lai piedalītos vietējā līmeņa pašvaldību vēlēšanās. Kas ir ne mazāk svarīgi, līdz ar tiesībām vēlēt sievietēm šoreiz tika atļauts arī balotēties pašvaldību vēlēšanās.

Lasīt vairāk ...


Adventa sākums. Divas visietekmīgākās sievietes pasaulē: Ieva un Marija
04.12.2015

Gaidot Pestītāja atnākšanu šajā Adventa laikā, parunāsim par divām sievietēm, kuras ir visvairāk ietekmējušas kristīgo pasaules skatījumu par cilvēces eksistenci uz mūsu zemeslodes. Šīs sievietes ir Ieva un Marija. Ieva ir pirmā visādā ziņā: viņa ir pirmā radītā sieviete, pirmā sieviete, kas runāja ar čūsku (ko vēlāka kristietība sāka identificēt ar Dieva pretinieku, kritušo eņģeli sātanu), Ieva ir pirmā, kas pavedināja vīrieti, pirmā, kas palika stāvoklī, pirmā, kas dzemdēja, pirmā, kas atkrita. Ieva ir tā, ar kuru cilvēces turpināšana sākas un ar kuru Dieva ikdienas tuvums beidzas, beidzas arī nevainība, naivums un pārbagātais Ēdenes dārzs, sākas dzīves rūpes, raizes un sāpes, tas, ko franču novelists André Malraux aprakstīja, lietojot šādu terminu – la condition humaine (fr. val.) – cilvēka liktenis.

Lasīt vairāk ...


No miera mājās līdz mieram pasaulē: padarīt izglītību drošu visiem
24.11.2015

Ticībā balstīta koalīcija veicina 16 dienu pasākumus, lai uzvarētu vardarbību pret sievietēm un meitenēm. Foto: WCC/Peter Williams

Lasīt vairāk ...


Pasaules Luterāņu federācija nosoda uzbrukumus Beirutā un Parīzē
23.11.2015

Šis ir laiks baznīcām, sinagogām un mošejām lūgties un strādāt vēl smagāk mieram savu kopienu iekšienē un starp tām, un darīt to kopā, kad vien tas ir iespējams. Ir tikai viena iespējamā atbilde, kad ir runa par vardarbības attaisnošanu ar reliģiskiem motīviem: nē!

Lasīt vairāk ...


4 sievietes ordinētas par mācītājām Indijas Luterāņu baznīcā
23.11.2015

Bīskaps Emanuels Pančū pasludina Elizabeti Prasadu par Mādjas Pradešas Luterāņu baznīcas ordinētu mācītāju, vienu no pirmajām baznīcā ordinētajām mācītājām. Priekšplānā mācītāja L. K. Khakha, vēl viena no četrām sievietēm, kas tiek ordinētas pirmo reizi. Foto ELC-MP/ Nima David

Lasīt vairāk ...


Sievietes ordinācija Vārda un Sakramenta kalpošanā - cits viedoklis
22.11.2015

"Sievietes ordinācija Vārda un Sakramenta kalpošanā - cits viedoklis" ir referāts, ko bīskape emerita Jāna Jēruma-Grīnberga nolasīja 2015.gada 28. oktobra LELB mācītāju konferencē.

Lasīt vairāk ...


Evangelical Lutheran Church of Latvia takes its own course towards male-only ordination
31.10.2015

On October 28, 2015 the Evangelical Lutheran Church of Latvia (ELCL) in its Pastors’ Conference overwhelmingly voted in favour of expanding Article 133 of the ELCL Constitution with a gender specific requirement – only males can seek ordination within the ELCL. 57 attendees voted “for” this proposal, only 6 voted “against” and 2 abstaines. Prior to the decision the ELCL never consulted any of the parties involved and affected by such a serious proposal. The fragile hope of reunification with the LELCA (which has its own Archbishop, the Most Revd Lauma Zušēvica) was dealt a blow by this decision. Moreover, if affirmed by the Synod of LELC in 2016, this vote carries the potential of setting the Latvian Lutheran Church further apart from the global Lutheran community embodied in the Lutheran World Federation.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienības aicinājums 2015. gada 28. oktobra LELB mācītāju konferences dalībniekiem un dalībniecēm
23.10.2015

Lasīt vairāk ...


Dieva mierā aizgājusi LELBĀL mācītāja Maija Cepure-Zemmele
08.10.2015

2. oktobra vakarā Dieva mierā aizgājusi Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas ārpus Latvijas mācītāja Maija Cepure-Zemmele.

Lasīt vairāk ...


Dažas pārdomas par sieviešu ordināciju - mācītājs Mārtiņš Urdze
06.10.2015

Pats galvenais notikums, uz ko es balstu savu viedokli par sieviešu ordināciju, ir Jēzus augšāmcelšanās.

Lasīt vairāk ...


Katoļu priesteris raksta pāvestam – pārtrauc klusumu un ordinē sievietes!
28.09.2015

Katoļu priesteris, kurš 2012. gadā ticis ekskomunicēts par to, ka atklāti iestājies par sieviešu ordināciju Katoļu baznīcā, sūta atklātu vēstuli pāvestam Franciskam viņa vizītes laikā ASV un raksta: "Mums, katoļiem, ir mācīts, ka vīrieši un sievietes ir radīti līdzvērtīgi: "Nav ne vīrieša, ne sievietes. Kristū jūs esat viens." (Gal 3:28). Pāvest Francisk, kāpēc sievietes nevar būt par priesteriem?

Lasīt vairāk ...


Raidījums "Saknes debesīs" - diskusija par sieviešu un vīriešu lomām mūsu sabiedrībā
27.09.2015

Šodienas raidījumā "Saknes debesīs" intervija ar LELB evaņģēlisti, cietuma kapelāni, LLSTA priekšsēdētāju Rudīti Losāni. Otrā raidījuma daļā klausieties diskusiju par sieviešu un vīriešu lomām Latvijā. Studijā ar raidījuma vadītāju sarunājas Anglikāņu baznīcas Svētā Pestītāja draudzes mācītāja, bīskape emerita Jāna Jēruma-Grīnberga un režisors producents Juris Rijnieks.

Lasīt vairāk ...


Latvijas Evaņģēliski luteriskai baznīcai jauna Dziesmu grāmata
24.09.2015

Izdota jaunā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Dziesmu grāmata. Tā tapusi gandrīz 20 gadu. 19. septembrī Rīgas Domā notika jaunās Dziesmu grāmatas atvēršanas svētki.

Lasīt vairāk ...


Nepazaudēt sliekas galviņu. Dzejniece Rudīte Losāne
21.09.2015

Audiointervija ar kapelāni un dzejnieci Rudīti Losāni dzejas dienu laika ietvaros. Intervētāja - Liega Piešiņa (Latvijas Sabiedriskie mediji).

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 3 4 ...  --> 
Arhīvs
2021 (40)   
2020 (57)   
2019 (62)   
2018 (74)   
2017 (58)   
2016 (29)   
2015 (72)   
2014 (61)   
2013 (33)