Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
ceturtdiena, 23. 09, 2021
Jaunumi
 

2014

<--  1 2 3 4 ...  --> 

2014.gada notikumu apskats!
31.12.2014

Piedāvājam Jums atskatu uz 2014.gada svarīgākajiem notikumiem sieviešu ordinācijas jomā.

Lasīt vairāk ...


Svētīgus Kristus dzimšanas svētkus!
24.12.2014

Lasīt vairāk ...


Dievkalpojums Beļģijā ar māc. Ievas Puriņas piedalīšanos
15.12.2014

Šā gada 14.decembrī Beļģijas latviešu evaņģēliski luteriskajā draudzē norisinājās svinīgs trešās Adventes dievkalpojums un koncerts, kurā sludināja LELBāL mācītāja Ieva Puriņa

Lasīt vairāk ...


Projekts - Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes studentu pētījumi
11.12.2014

Turpmāk LLSTA mājas lapā būs lasāmi ekskluzīvi Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes studentu pētījumi. Jau labu laiku atpakaļ radās iecere piesaistīt LLSTA aktivitātēm teoloģijas studentus vairāku iemeslu dēļ.

Lasīt vairāk ...


Luterāņu un katoļu dialoga jubileja ir laiks, kad izteikt cerību
01.12.2014

Romas katoļu un luterāņu starptautiskā dialoga 50 gadu svinēšana 2017. gadā ir veids, kā atklāti pieminēt konfliktus, kas Eiropā sākās pēc Reformācijas, un paust cerību dziļākai vienotībai starp abiem dialoga partneriem. Kristīgo vienotību veicināšanas pontifikālās padomes (PCPCU) prezidents Kurts kardināls Kohs izteica šos ierosinājumus, kad uzrunāja PLF Eiropas dalībbaznīcas to reģionālajā sanāksmē Romā no 27. līdz 29. oktobrim.

Lasīt vairāk ...


Jauno mediju impulsi Eiropas luterāņu baznīcās, un citu realitāte – karš
30.11.2014

"Ieklausīties, kalpot, pilnvarot – būt baznīcai mainīgajā Eiropā" bija lozungs PLF Eiropas reģionālajai konferencei, kas notika no 27. līdz 29. oktobrim Romā, Itālijā. PLF Eiropas reģiona trīs viceprezidenti līdzdalīja savas pārdomas par dažiem izaicinājumiem, ar ko saskaras kristiešu un luterāņu liecinieki savos kontekstos un par jaunajiem impulsiem, kas varētu palīdzēt baznīcām būvēt attiecības, kas pilnvaro tās kalpot savās kopienās.

Lasīt vairāk ...


Eiropas luterāņi pauž solidaritāti ar Itālijas baznīcu – "Uzņemot svešinieku"
30.11.2014

Pasaules Luterāņu Federācijas Eiropas dalībbaznīcu vadītāji izteica savu solidaritāti ar Itālijas Evaņģēliski luterisko baznīcu (ELCI) tās apņēmībā strādāt ar imigrantiem un bēgļiem, un darboties ekumeniskajā iesaistē valstī. Ikgadējā PLF Eiropas reģionālajā konferencē, ko rīkoja ELCI no 27. līdz 29. oktobrim, 21 valsts 30 dalībbaznīcu 55 dalībnieki izteica augstu novērtējumu ELCI liecībai, kas "atgādina mums par nepieciešamību celt tiltu pār plaisu starp ekumenisko dialogu un praktisko diakonijas darbu".

Lasīt vairāk ...


Svētīgu pirmo Adventi!
30.11.2014

Latīņu valodā vārds „adventus” (advente – latv. val.) nozīmē atnākšana, ierašanās; radnieciskais vārds grieķu valodā ir „parousia” jeb teoloģiskais termins „parūsija”, kas nepārprotami norāda uz Kristus otro, nevis pirmo atnākšanu.

Lasīt vairāk ...


PLF nodrošina izglītību Dienvidsudānas bērniem
27.11.2014

20. novembrī valstis visā pasaulē svinēja Vispasaules bērnu dienu. Savā humanitārajā darbā Pasaules Luterāņu Federācija liek sevišķu uzsvaru uz izglītību.

Lasīt vairāk ...


Nav attaisnojuma vardarbībai pret sievietēm! 16 aktivitāšu dienas pret dzimumā balstītu vardarbību
27.11.2014

Pasaules Luterāņu Federācija un Pasaules baznīcu padome ir pievienojušās starptautiskajai “Nav attaisnojuma vardarbībai pret sievietēm” kampaņai, ko organizē Pasaules Jauno sieviešu kristīgā asociācija (YWCA) un kas norisināsies no 25. novembra līdz Cilvēktiesību dienai 10. decembrī.

Lasīt vairāk ...


Satikties, piedalīties un ieguldīt luterāņu Reformācijā
27.11.2014

Pasaules Luterāņu Federācijas ģenerālsekretārs Rev. Martins Junge ielūdz luteriskās kopienas baznīcas “pievienoties, satikties, piedalīties un ieguldīt” trīs gadu PLF globālo un vietējo iniciatīvu procesā, lai atzīmētu Reformācijas 500 gadu jubileju 2017. gadā.

Lasīt vairāk ...


Anglikāņu baznīcas Sinode apstiprina likumu par sieviešu ievēlēšanu bīskapu amatos
18.11.2014

Jau Sinodes pirmajā dienā klātesošo vairākums nobalsoja par grozījumu izdarīšanu esošajā Anglikāņu baznīcas likumdošanā, lai nodrošinātu sieviešu tiesības būt ievēlētām bīskapu amatos. Diskusijas un debates par sieviešu lomu Baznīcas pārvaldes augstākajā līmenī norisinājās gandrīz 40 gadus, neskatoties uz to, ka Anglikāņu baznīca sāka ordinēt sievietes par mācītājām jau 1992. gadā.

Lasīt vairāk ...


LLSTA priekšsēdētāja Rudīte Losāne: Starp savējiem Amerikā
11.11.2014

Nepilna kilometra augstumā virs Rīgas lidmašīna iegrima miglā, grabošas skaņas pavadītas, atvērās šasijas, un pēc brīža, atsitoties pret skrejceļu, lidmašīnas riteņi saskārās ar asfalta segumu. Esmu Latvijā. Lai arī Čikāga no manis atvadījās silta un saulaina, bet Rīga sagaidīja pelēki auksta, sajūta, ka esmu atpakaļ dzimtenē, bija gaiša kā saulaina rudens diena. Vēl tikai jāpārvar dažas sajūtu neērtības, kas radušās, pārlidojot pāri laika joslām un pazaudējot ceļā vienu negulētu nakti. Pāris dienu jāpagaida

Lasīt vairāk ...


LELBĀL jauna arhibīskape - Lauma Zušēvica (vēlēšanu rezultāti)
20.10.2014

Balsošanā piedalījās draudzes no 10 dažādām zemēm – ASV, Austrālijas, Beļģijas, Jaunzēlandes, Kanādas, Krievijas (St. Pēterburgas), Latvijas, Lielbritānijas, Vācijas un Zviedrijas.

Lasīt vairāk ...


LELBĀL jauna arhibīskape - Lauma Zušēvica
17.10.2014

LELBĀL (Latvijas Evaņģēliski Luteriskā Baznīca ārpus Latvijas) par savu jauno bīskapi ir ievēlējusi Laumu Zušēvicu. Tālāka informācija par vēlēšanu rezultātiem un konsekrāciju vēl sekos.

Lasīt vairāk ...


Drosmīga 17 gadus vecā Pakistānas meitene iegūst Nobela miera prēmijas balvu (video angļu valodā)
16.10.2014

Intervētājs Džons Stjuarts uz brīdi zaudēja runas spējas, kad meitene teica, ka sākumā domājusi aizstāvēties un nošaut „Taliban” pārstāvjus, kas nāktu viņai pakaļ, tomēr pēc tam secinājusi, ka tādā gadījumā viņas rīcība būtu tieši tāda pati kā teroristu rīcība, un viņa sev teica: „Nē, tev nav jāizturas pret citiem vardarbīgi un cietsirdīgi, tev ir jācīnās ar citiem miera, dialoga un izglītības ceļā.

Lasīt vairāk ...


Sievietes mācītājas Igaunijas luterāņu baznīcā (Intervija ar Tartu universitātes profesoru Riho Altnurmi )
13.10.2014

"60. gados bija nopietna diskusija, dažādās baznīcas sapulcēs tika diskutēts par sieviešu ordināciju gan visas baznīcas, gan vietējā līmenī. Es domāju, ka pārsvarā tā bija baznīcas vadības izšķiršanās - mēs sekosim šāda veida teoloģijai un 1967.gadā tika ordinētas pirmās sievietes. Tajā laikā vispār nebija pārāk daudz mācītāju, mazāk nekā 100".

Lasīt vairāk ...


LELBĀL pievienojas Porvo Kopienai! Jāna Jēruma-Grīnberga kalpos Rīgas anglikāņu baznīcā
12.10.2014

Šā gada 19. septembrī Jorkā, Lielbritānijā, Porvo Kopienas baznīcas vadītāju sanāksmes noslēgumā Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas (LELBĀL) arhibīskaps Elmārs Rozītis un Luteriskās baznīcas Lielbritānijā bīskaps Martins Linds parakstīja Porvo deklarāciju par savu vadīto draudžu dalību Porvo Kopienā. Latvijai aktuāla šī deklarācija kļūs jau pēc pāris nedēļām, kad bīskape emeritus Lielbritānijas Luterāņu baznīcā Jāna Jēruma-Grīnberga pārcelsies uz Latviju.

Lasīt vairāk ...


Zviedrijas baznīcas arhibīskapes pirmās 100 dienas amatā
04.10.2014

Šā gada jūnijā Upsalā Antje Jakelena kļuva par pirmo sievieti arhibīskapi Zviedrijas baznīcā. Vācu izcelsmes Lundas bīskape Jakelena Dienvidzviedrijā tika ievēlēta amatā pagājušajā oktobrī ar 55,9% balsu vairākumu pirmajā kārtā, izvēloties sekotāju arhibīskapam Andersam H. Veijridam, kas atstāja amatu. Jakelena ir PLF Padomes locekle, kalpo tās Teoloģijas un ekumenisko attiecību komitejā. Zviedrijas baznīca ir lielākā PLF dalībbaznīca ar vairāk nekā 6,5 miljoniem locekļu. Intervijā "Lutheran World Information" Jakelena stāsta par savām pirmajām 100 dienām amatā.

Lasīt vairāk ...


2014.gads un trīs nozīmīgi amati ASV baznīcās, ko ieņem sievietes
23.09.2014

„Vai sievietes vadošajos amatos nāk tikai tad, kad institūcijas jau sāk sabrukt?” „Tagad, kad tās (baznīcas) ir nonākušas krīzē, izskatās, ka vīrieši atkāpjas un saka: ak, jā, mēs atstājam to sievietēm. – Ja draudzei neveicas, tā tad ir sievietes vaina. Tas ir kā abpusēji griezīgs zobens,” Butlere Basa turpina. Mācītāja Gainesa-Kirelli (44 gadi) uzskata citādi: “Es domāju, ka tie ir izaicinājumi, un es domāju, ka mēs tos piedzīvojam un ka tā ir ļoti pozitīva zīme, ka sievietes tiek pieskaitītas tiem, kas spēj saskarties ar šiem izaicinājumiem augstākajā līmenī.”

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 3 4 ...  --> 
Arhīvs
2021 (40)   
2020 (57)   
2019 (62)   
2018 (74)   
2017 (58)   
2016 (29)   
2015 (72)   
2014 (61)   
2013 (33)