Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
ceturtdiena, 23. 09, 2021
Jaunumi
 

2013

<--  1 2 ...  --> 

Sievietes teoloģes centrālajā Austrumeiropā
29.12.2013

Pirms luterāņu Reformācijas 500 gadu svinībām 2017. gadā PLF nodaļas Sievietes baznīcā un sabiedrībā organizētā sanāksme 30. novembrī Piliščabā, netālu no Ungārijas galvaspilsētas, akcentēja svarīgo, bet bieži piemirsto sieviešu lomu luterāņu baznīcās kopš Austroungārijas impērijas laikiem tādās valstīs, kā, piemēram, Čehija, Igaunija, Ungārija, Latvija, Polija, Rumānija, Krievija un Slovākija. Grupa līdzdalīja arī šodienas stāstus par to, kā sievietes veic diakonijas darbu, paplašinot savu baznīcu perspektīvu citiem kontekstiem un realitātēm, un izdzīvo savu ticību praksē kā turpinošās reformācijas līdzdalībnieces.

Lasīt vairāk ...


„Kad bērna silē vairs nav," LLSTA priekšsēdētāja Rudīte Losāne
24.12.2013

Iespējams, ka tikai dziļā depresijā nonācis cilvēks šajā tumšajā gada laikā nespēj nojaust, cik tuvu ir pienākusi gaismas uzvara. Saule teju, teju atkal iegriezīsies augšupceļā un tumšais laiks izzudīs no mūsu atmiņām kā nebijis, kā katru gadu. Gaidas un gaismas priekšnojauta jau tagad kņudina pakrūtē un smej tumsai pretī. Drīz vien mēs atkal ieiesim jaunā laika lokā, kaut kādā mērā atjaunoti un cerīgi, ar savām pirmssvētku un svētku aktivitātēm pavelkot līdzi arī noskumušos, depresīvos, bezcerīgos.

Lasīt vairāk ...


LELBĀL Rīgas evaņģēliskās draudzes diakones Ievas Puriņas dalība konferencē Ungārijā
19.12.2013

Mani pārsteidza, uzrunāja un aizkustināja, ka Ungārijas luterāņi satiekoties nesaka,- "labdien". Viņi sveicinoties viens otram saka "Dievs ir mūsu cietoksnis".

Lasīt vairāk ...


Ordinēta pirmā Īrijas bīskape
06.12.2013

30.novembrī Īrijas galvaspilsētā Dublinā tika ordinēta pirmā Īrijas Anglikāņu baznīcas bīskape - Pat Storey. + VIDEO

Lasīt vairāk ...


Latvijā notika Pirmās vispasaules latviešu kristīgās dzejas dienas
01.12.2013

No šā gada 1.septembra līdz 19.novembrim Liepājā norisinājās Pirmās vispasaules latviešu kristīgās dzejas dienas, kuru devīze bija vārdi no Jēzus lūgšanas par saviem mācekļiem- "Lai visi ir viens, itin kā Tu, Tēvs, Manī un Es Tevī, lai arī viņi ir Mūsos, lai pasaule ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis." /Jāņa 17,21/ Dzejas dienu organizatori, biedrība "Kristīga Atbalsta Apvienība" ir publicējuši elektronisku žurnālu "Egeneto", kurā iekļāvuši arī LLSTA valdes priekšsēdētājas kapelānes un dzejnieces Rudītes Losānes darbu.

Lasīt vairāk ...


Adventes laiks ir sācies!
01.12.2013

Baznīcas gads ir iedalīts četrās daļās, ko var salīdzināt ar četriem gadalaikiem. Tomēr iepretī fiziskajiem gadalaikiem un Rietumu pasaules kalendāram, kas iesāk jauno gadu ar 1.janvāri, Baznīcas gads pirmajā Adventes svētdienā iesākas ar Kunga Jēzus Kristus gaidīšanu.

Lasīt vairāk ...


Starptautiskā diena, veltīta cīņai ar vardarbību pret sievietēm
25.11.2013

25. novembris ir diena, kas ir veltīta cīņai ar vardarbību pret sievietēm. 27.novembrī centrā "Marta" darbību atsāk atbalsta grupa vardarbībā cietušām sievietēm un sievietēm, kuru bērni cietuši no vardarbības.

Lasīt vairāk ...


LLSTA izsaka līdzjūtību Zolitūdes traģēdijā cietušajiem un īpaši traģēdijā bojāgājušo tuviniekiem
22.11.2013

Šā gada 21.novembrī Rīgā notika lielākā traģēdija kopš neatkarības laikiem - "Maxima" tirdzniecības centra jumtam sabrūkot, dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku. Katru stundu glābēji iznes no drupām cilvēku mirstīgās atliekas. Bērni palikuši bez vecākiem, vīri zaudējuši sievas, sievas zaudējušas vīrus. Piektdienas vakarā vairāku kristīgo baznīcu zvani skanēja unisonā, pieminot traģēdijas upurus un cietušos.

Lasīt vairāk ...18.11.2013

Šodien svinam mūsu Latvijas 95. dzimšanas dienu! 1918.gada 18.novembrī tika proklamēta Latvijas Republikas neatkarība: ar vīziju par neatkarīgu valsti, teritoriju, tautu, ar vīziju par nākotni kara izpostītās zemes, cilvēces vidū. Ticībā Latvija ir pārvarējusi svešus režīmus, svešas ideoloģijas un pastāvējusi. Kad dziedam lūgšanā "Dievs, svētī Latviju", mēs nebeidzam ticēt un cerēt, ka mūsu Latvija pastāvēs, plauks un zels, un ka Dievs, kurš ir atbrīvojis mūs no apspiedējiem, kurš ļauj mums baudīt valsts neatkarību, turpina atbrīvot arī mūsu sirdis un dvēseles no nospiestības, un smaguma, dziedina mūsu atmiņu un paceļ mūs cerības spārnos. Iedvesmai aicinām baudīt Rudītes Losānes dzeju, kas ir sacerēta par godu Latvijai!

Lasīt vairāk ...


Draudzīga un atklāta diskusija par sieviešu ordināciju
17.11.2013

Ceturtdien, 14.novembrī, Lutera Tindeila baznīcā (Londonā) notika gadskārtējā konference, kur piedalījās Luterāņu baznīcas Lielbritānijā (LBL) un Evanģēliski-luteriskās Anglijas baznīcas (ELAB) mācītāji un mācītājas. Jāna Jēruma-Grīnberga sniedza priekšlasījumu par sieviešu ordināciju, kas arī ievadīja abu baznīcu pārstāvju diskusijas par šo tematu.

Lasīt vairāk ...


Sieviete ievēlēta Pasaules Baznīcu padomes augstākajā pārvaldes institūcijā.
10.11.2013

Sieviete ievēlēta par Pasaules Baznīcu padomes (turpmāk Padomes) moderatori Padomes augstākajā pārvaldes institūcijā. Zīmīgi, ka Dr. Agnes Abuom (no anglikāņu draudzes Kenijā) ir pirmā sieviete, turklāt afrikāņu izcelsmes sieviete, kas 65 gadu laikā tikusi ievēlēta šādā augstā amatā!

Lasīt vairāk ...


VIDEO [ang] "Elizabete Eimija Ītone ir ievēlēta un baznīcas aicināta, lai tiktu ievesta prezidējošā bīskapa amatā." 01.11.2013

5. oktobrī ar bīskapa Marka Hansona sveiciena vārdiem un visu ELCA, skanot mežragiem, procesija ar svecēm un krustu izgāja pretim pa centrālo eju, lai pie kapelas durvīm sagaidītu bīskapi Elizabeti Ītoni. Virs galvām virpuļoja sarkanas karogu lentes. Dziedātāji dziedāja. Ikviens pasludināja: "Kristus ir licis drošu pamatu." ELCA Ziemeļaustrumu Ohaijo sinodes viceprezidents Rodnijs Sprangs un sekretārs Džons Slīzmens teica: "Mēs vedam jūsu priekšā mācītāju Elizabeti Ītoni, kas ir uzticīgi kalpojusi starp mums kā mūsu bīskape, vadošā mācītāja un māsa Kristū... Mēs viņu sūtām tālāk kalpot kā prezidējošo bīskapi Evaņģēliski luteriskajā baznīcā Amerikā." /Norma Kuka Everista/

 

Aļesja LavrinovičaJoprojām svinam reformācijas dienu!
31.10.2013

31.oktobris ir reformācijas diena. Par godu reformācijas notikumam publicējam Rudītes Losānes pārdomas par reformācijas aktualitāti. Šodien mājas lapa ver vaļā jaunu sadaļu - Reformācijai 500!

Lasīt vairāk ...


"Protams!" Norma Kuka Everista par sieviešu ordināciju (2
30.10.2013

Mans mācītājs reiz teica iesvētību mācībā, kad es kā jauniete biju luterāņu baznīcā: "Protams, sievietes nevar būt mācītājas," piebilstot klusinātā balsī, "viņas dzemdē bērnus." Bet tas pats mācītājs palīdzēja man tikt koledžā. Mazāk nekā desmit gadus pēc pirmā "protams", studējot Konkordijas seminārā Sentluisā kā viena no divām sievietēm starp 800 vīriešiem, es dzirdēju no sava homilētikas profesora: "Protams, tu nevari sprediķot, tu esi sieviete. Tavs uzdevums būs – iedvesmojoša uzruna."

Lasīt vairāk ...


PLF ģenerālsekretārs Rev. Martins Junge tika aicināts sludināt Katoļu baznīcas katedrālē Gvatemalā.
27.10.2013

Gvatemalas Ekumēniskā kristīgā padome uzaicināja PLF ģenerālsekretāru Rev. Martinu Jungu (Martins Junge)sludināt ekumēniskajā dievkalpojumā Gvatemalas Katoļu baznīcas katedrālē.

Lasīt vairāk ...


PLF ģenerālsekretārs par Zviedrijas jaunievēlēto arhibīskapi Antje Jackelen (3
27.10.2013

Pasaules Luterāņu Federācija ir apsveikusi Lundas bīskapi Dr. Antje Jackelen sakarā ar viņas ievēlēšanu par nākamo Zviedrijas baznīcas arhibīskapi. Savā vēstulē Jackelen PLF ģenerālsekretārs Rev. Martins Junge pauda prieku, ka Zviedrijas baznīca ir izvēlējusies vadītāju, kas savam jaunajam uzdevumam pievienos "sakņošanos globālajā baznīcā" un izpratni "par globālās luterāņu kopienas bagātību un dažādību". Junge teica: "Jūsu teoloģiskās izpratnes, pastorālās aprūpes un uztveres spējas, un principiālās vadības dāvanas tiks krietni izmantotas šajā jaunajā jūsu kalpošanas jomā."

Lasīt vairāk ...


Eiropas baznīcas grib būt par cerības balsi!
24.10.2013

Apspriede Helsinkos, kas tika sasaukta, lai turpinātu darbu ar PLF tēmām un jautājumiem, saveda kopā padomes locekļus un padomniekus, nacionālo komiteju pārstāvjus, ekumeniskos darbiniekus un PLF Sievietes baznīcā un sabiedrībā (WICAS) reģionālo koordinatoru tīklu.

Lasīt vairāk ...


Ievēlēta Zviedrijas Luterāņu Baznīcas arhibīskape Antje Jackelén! 15.10.2013

Šodien, 15.oktobrī, Zviedrijas dienvidu pilsētas Lundas bīskape Antje Jackelén tika ievēlēta par 77. Zviedrijas Luterāņu Baznīcas arhibīskapi un pirmo Zviedrijas sievieti arhibīskapi!

Antje Jackelén ieguva vēlēšanās vairākuma atbalstu - 55,9% balsu. Otrajā vietā ar iegūtajiem 33,1% balsu palika Ragnar Persenius – Uppsalas bīskaps.

Arhibīskapes konsekrēšana notiks 2014. gada 15.jūnijā Uppsalas Katedrālē, Zviedrijā.

Aļesja Lavrinoviča„Pilnīgi nejauša” pārrakstīšanās kļūda
05.10.2013

24. septembrī žurnāla "America" redakcija savā mājas lapā ievietoja sekojošu komentāru: - Sakarā ar pieļauto kļūdu agrākajā intervijas versijā, nebija izlasāms šāds teikums: „Ir svarīgi paplašināt iespējas lielākai sieviešu klātbūtnei baznīcā”.

Lasīt vairāk ...


Tūkstošiem sieviešu piedalās Madagaskaras nacionālās baznīcas sanāksmē
05.10.2013

Augusta beigās piecpadsmit tūkstoši sieviešu piedalījās Malagasijas Luterāņu baznīcas (FLM) 14. nacionālajā sieviešu sanāksmē centrālās augstienes pilsētā Antisarabē, uz kurieni dažas bija braukušas trīs dienas ar autobusu, lai kopā slavētu Dievu un mācītos. Sanāksmes tēma bija "taisnais dzīvos no ticības" (Rm 1:17). Nacionālās sanāksmes laikā sievietes teoloģes kopā pārdomāja vairākus kritiskus jautājumus un pauda savu stingro apņēmību celt gan visus iekļaujošu baznīcu, gan pārpilnību Dieva ļaudīm.

Lasīt vairāk ...


<--  1 2 ...  --> 
Arhīvs
2021 (40)   
2020 (57)   
2019 (62)   
2018 (74)   
2017 (58)   
2016 (29)   
2015 (72)   
2014 (61)   
2013 (33)