Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
ceturtdiena, 02. jūlijs, 2020
Jaunumi / Citas baznīcas
 

Ziemeļelba Vācijā
19.10.2013


2010. gada 10. aprīlī Ziemeļelbas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (Vācija) bīskape Marija Jepsena viesojās Rīgā. Viņa piedalījās LELB bīskapa Guntara Dimanta konsekrācijas dievkalpojumā, teica apsveikumu runu svinīgajā pieņemšanā un tikās ar Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienības (LLSTA) biedrēm.

Tikšanās laikā ar LLSTA viņa apliecināja, ka LELB attieksme pret sieviešu ordinācijas jautājumu ir pastāvīgs diskusiju temats dažādos luteriskās baznīcas forumos. "Jūs neesat aizmirstas un pamestas," viņa sacīja.

Ziemeļelbas Evaņģēliski luteriskā baznīca ir atbalstījusi un atbalstīs LLSTA centienus uzturēt diskusijas ar LELB par šo tematu, kā arī sekos līdzi jebkādiem esošiem vai iespējamiem diskriminējošiem pasākumiem pret kalpojošām sievietēm LELB.

Kā Pasaules Luterāņu federācijas padomes locekle M. Jepsena apliecināja, ka PLF dalīborganizācijām var būt dažādi uzskati par homoseksuālismu, taču sieviešu ordinācijas jautājums ir viennozīmīgi atbalstāms temats.

Šī nebija pirmā bīskapes M. Jepsenas tikšanās ar LELB kalpojošajām sievietēm. Pirmā tikšanās notika drīz pēc arhibīskapa Jāņa Vanaga ievēlēšanas 1993. gadā.

Tikšanās ar bīskapi M. Jepsenu bija iedvesmojoša un stiprinoša. Viņas stāja un redzējums neradīja nekādas šaubas par bīskapes svaidījumu. Viņa bija pirmā sieviete pasaulē, kura 1992. gadā luteriskajā baznīcā tika ievēlēta par bīskapi. Tagad viņai šajā amatā jau ir 18 gadu kalpošanas pieredze. Gudra un pieredzējusi garīgā un politiskā vadītāja – tādu mēs atkal sastapām Mariju Jepsenu Rīgā.




      Atpakaļ