Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
ceturtdiena, 02. jūlijs, 2020
Jaunumi / Citas baznīcas
 

Somijas baznīca
24.10.2013


Somijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ievēl pirmo sievieti bīskapi

Pasaules Luterāņu federācijas ģenerālsekretārs sveic Helsinku bīskapi electus Irju Askolu

Ženēva, 2010. gada 3. jūnijs. Pasaules Luterāņu federācijas (PLF) ģenerālsekretārs mācītājs Dr. Išmaels Noko šodien sveica mācītāju Irju Askolu un Somijas Evaņģēliski luterisko baznīcu ar viņas ievēlēšanu par Helsinku bīskapi. I. Askola ir kļuvusi par pirmo sievieti bīskapi Somijas Luteriskajā baznīcā.

"Es apsveicu bīskapi electus Irju Askolu un Somijas Evaņģēliski luterisko baznīcu ar pavērsiena soli," sacīja I. Noko 3. jūnija paziņojumā. "Tā ir nozīmīga zīme, ka sieviete tiek ievēlēta bīskapes amatā vēl vienā PLF dalībbaznīcā," viņš piebilda.

PLF ģenerālsekretārs norādīja, ka bīskape electus Askola "ir labi pazīstama ekumēniskajā pasaulē un viņai ir milzīga ekumēniskā pieredze, kas būs ļoti noderīga jaunajā amatā." 

I. Askola, kurai ir 57 gadi, bijusi Espoo diacēzes bīskapa asistente. No 1991. līdz 1999. gadam viņa strādājusi bāzētajā Eiropas Baznīcu konferencē Ženēvā. I. Noko sacīja: "Mēs pazīstam viņu kā pārliecinātu iekļaujošās vīriešu un sieviešu kalpošanas aizstāvi visā Baznīcā."  Askola tika ievēlēta balotēšanās otrajā raundā, saņemot 591 balsi un pārspējot mācītāju Matti Poutiainen, kurš saņēma 567 balsis.

Pašreizējais Helsinku bīskaps Dr. Eero Huovinen, kurš ir arī PLF viceprezidents Ziemeļu reģionam, šī gada rudenī gatavojas doties pensijā. I. Askola ieņems jauno posteni septembrī.

Somijā sievietes tiek ordinētas no 1986. gada, bet tikai dažas, ieskaitot Askolu, ir bijušas nominētas episkopātam, bet neviena no viņām līdz šim nebija nokļuvusi līdz gala balsojumam.

Somijas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā ir 4.5 miljoni locekļu, pārstāvot 80% no Somijas iedzīvotājiem. PLF tā pievienojās 1947. gadā.

Vairāk informācijas par Somijas Evaņģēliski luterisko baznīcu: http://evl.fi

Informāciju sagatavojis Pasaules Luterāņu federācijas Informācijas birojs, oriģinālteksts http://www.lutheranworld.org/lwf/index.php/finnish-lutheran-church-elects-first-woman-bishop-irja-askola.html   

Tekstu tulkoja Ieva Zeiferte

 
      Atpakaļ