Vienoti lūgšanā par cilvēci Covid-19 laikā

11. Mai, 2020

Pasaules Luterāņu Federācija pievienojas pāvesta Franciska un Al Azharas galvenā imama aicinājumam uz vispasaules lūgšanu 14. maijā

PLF prezidents arhibīskaps Pantijs Fīlibuss Musa un ģenerālsekretārs māc. Dr. Martins Junge atsaucās Katoļu baznīcas pāvesta Franciska un Al Azharas galvenā [islāma ticības] imama aicinājumam visu reliģiju ticīgajiem vienoties lūgšanā šā gada 14. maijā.

“Mūsu zeme piedzīvo lielas briesmas, kas apdraud miljoniem cilvēku dzīvību visā pasaulē arvien pieaugošās Covis-19 vīrusa pandēmijas izplatības dēļ,” teikts aicinājuma vēstulē, ko visiem reliģiskajiem vadītājiem visā pasaulē nosūtījusi Cilvēku brālības deklarācijas īstenošanas augstākā komiteja.

Izsūtītajā vēstulē pausts aicinājums visiem ticīgajiem, lai viņi lūdz Dievu “paņemt šo pandēmiju prom no mums un no visas pasaules, izglābt mūs visus no šīs nelaimes, iedvesmot zinātniekus, lai tie izgudrotu ārstēšanu, kas varētu novērst šo slimību, un glābt visu pasauli no šīs nopietnās pandēmijas izraisītās ekonomiskās, sociālās un humānās ietekmes”. 

Cilvēku brālības deklarācijas īstenošanas augstākā komiteja tika dibināta 2019.gada februārī, cilvēku brālībai veltītajā konferencē Apvienoto Arābu Emirātu galvaspilsētā Abū Dabī, kurā Katoļu baznīcas galva pāvests Francisks un musulmaņu galvenais imams Dr. Ahmads al Tajebs parakstīja kopīgo dokumentu par komitejas dibināšanu. Komitejā darbojas dažādu ticību vadītāji un teologi, un tā mēģina īstenot reliģiskās iecietības un mierīgas līdzāspastāvēšanas mērķus, kas izklāstīti kopīgajā dokumentā. 

Pasaules Luterāņu Federācijas prezidents un ģenerālsekretārs atzinīgi novērtēja aicinājumu uz lūgšanu, kas “apvienos cilvēkus no dažādajām ticībām cilvēces labā,” sacīja PLF prezidents Musa un ģenerālsekretārs Junge. 

“Pasaulei ir vajadzīga vienotība un solidaritāte, kas sniedzas pāri valstu robežām un reaģē uz Covid-19 pandēmiju. Papildus pazemīgai lūgšanai Dievam un aizlūgšanai, mūsu ticība iedvesmo mūs turpināt atbalstīt vienam otru, veselības jomā strādājošos un zinātniekus, kuri bez mitas meklē medicīniskos risinājumus.”

Pasaules Luterāņu Federācijas aizlūgšanas Covid-19 laikā (dažādās valodās)

PLF ziedojumu kampaņa Covid-19 sakarā (angļu valodā)

PLF nostāja sakarā ar Covid-19 pandēmiju (angļu valodā)

Foto: Claudia van Zyl on Unsplash

Avots: Pasaules Luterāņu Federācijas ziņas