Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
piektdiena, 26. aprīlis, 2019
Tradīcija / Sievietes 1.gs. AD
 

Pirmā evaņģēliste Marija Magdalēna: apustuļu apustule, rehabilitācija aizsākusies, un taisnīgums izplatās
20.04.2019

Dievs pēdējos gados multimediju laikmetā visas pasaules priekšā ir sācis rehabilitēt divas sievietes apustules, Dieva princeses – Mariju Magdalēnu, kas tika vārtīta dubļos un nicināta teju piecpadsmit gadsimtu garumā, un Jūniju, sievieti, kas bija ticīga labu laiku pirms Pāvila un atradās lielā cieņā apustuļu vidū (Rm 16:7).

Lasīt vairāk ...


Sievietes un pirmkristīgā Baznīca, prof. E. Grīšļa komentārs
21.10.2010

Pretstatā, tiešām asā pretstatā, jūdu tradīcijai Jēzus sievietes uzskatīja par līdzvērtīgām vīriešiem. Vai Pāvils mēģināja labot Jēzus mācību? Vai bija reālpolitiķis, teorētiski to atzīstot, bet praksē ierādot otršķirīgu lomu? Vai sievietes ieņēma visus Baznīcas amatus pirmkristīgajā draudzē?

Lasīt vairāk ...


Vīrieši antīkajā periodā un agrīnajā kristietībā
21.10.2010

Kā Jaunās Derības naratīvi raksturo atsevišķus indivīdus kā vīriešus? Kā Jēzus, būdams visu evaņģēliju centrālā figūra, tiek aprakstīts saistībā ar senajiem vīrišķības konceptiem? Kādā veidā Dievs tiek konceptualizēts kā vīrišķs? Kā atsevišķi polemiski teksti konstruē vai netieši pieņem noteiktas idejas par to, ko nozīmē būt vīrietim? Laika un vietas ierobežojumu dēļ autors koncentrēsies uz pēdējo jautājumu, īpaši apustuļa Pāvila vēstuļu kontekstā.

Lasīt vairāk ...


Sievietes grieķu filozofu darbos un Romas civillikumā
21.10.2010

Agrīnā kristīgā Baznīca pirmajos gadsimtos veidojās antīkās kultūras un Romas civillikuma kontekstā. Kāda bija seno grieķu filozofu mācība par dzimumu attiecībām? Kas un kādā veidā atspoguļojās Romas civillikumā?

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2019 (1)   
2010 (3)