Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
svētdiena, 19. 08, 2018
Sabiedrība
 
87386

Rīgā notiks teoloģiska konference par sievietēm
10.08.2018


2018. gada 2. oktobrī Rīgā notiks konference “Sievietes kalpošana un tiesības baznīcā un sabiedrībā – tagadne un nākotne”.

Konferenci organizē Latvijas Luterāņu sieviešu teoloģu apvienība kopā ar Luterāņu sieviešu teoloģu apvienību no Hannoveres, Vācijā.

Konference norisināsies visu dienu ar dažādiem teoloģiskiem priekšlasījumiem. Konferences laikā tiks demonstrēts dokumentāls audio un video materiāls par sievietēm mācītājām un evaņģēlistēm Latvijā, ar kurām nenotika pārrunas vai situācijas paskaidrošana, mainoties Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas vadībai un vadības virzienam no sievietes iekļaujošam uz sievietes izslēdzošo. Pēdējo 25 gadu laikā LELB attīstība sasniedza kulmināciju – 2016. gada Sinode iestājās par sieviešu ordinācijas noliegšanu un aizliegšanu. Dažas no mācītājām, kas jau bija ordinētas un kalpoja Latvijā, tāpat arī evaņģēlistes, tika netaktiski, aizmuguriski nonicinātas, izspiestas no kalpošanas un draudzēm tā, it kā šo sieviešu Latvijā nekad nebūtu bijis. Daži šo sieviešu stāsti jau ir apkopoti nupat iznākušajā Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes kolektīvajā monogrāfijā (2018) “Sievietes reformācijas ceļā”, dažus stāstus dzirdēsim konferencē. Konferences mērķis ir atklāti diskutēt par sievietes tiesībām kalpot baznīcā, kā arī iepazīstināt klātesošos ar teoloģiskajiem pētījumiem par sievietes lomu kristietībā.


Konferences sesijas norisināsies Eiropas Savienības mājā – Aspazijas bulvārī 28, 2. stāvā, Rīgā. 

Konferences noslēguma daļa notiks Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes telpās.

Detalizētāka programma sekos.

Dalība konferencē ir bez maksas.  
      Atpakaļ