Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
trešdiena, 19. februāris, 2020
Jaunumi / PLF ziņas
 

Kopā kļūstot par labākiem mācekļiem
21.06.2013


PLF ekumeniskā dialoga partneri aicina uz turpmāku sadarbību
Ženēva, 21.06.2013.

Nesot sveicienus PLF padomei tās 2013. gada sanāksmē Ženēvā, Šveicē ekumeniskie viesi aicināja turpināt dialogu un sadarbību. Padomes sanāksmes tēma bija "Aicināti par mācekļiem šodienas pasaulē". Savā apsveikumā Rev. Dr. Olav Fykse Tveit, Pasaules baznīcu padomes (PBP) ģenerālsekretārs, atzīmēja, ka tuvojošās PBP 10. asambleja Busānā, Korejas Republikā "Dzīvības Dievs, ved mūs uz taisnīgumu un mieru", atbalso PLF padomes tēmu. Tās abas uzsver vajadzību pēc lūgšanām un pārveidojoša garīguma, viņš teica. "Mēs esam aicināti būt kopā šajā pasaulē taisnīgumā un mierā," Tveit piebilda. PBP ģenerālsekretārs teica, ka PLF gatavošanās Reformācijas 500 gadu svinībām 2017. gadā dod cerību un vīziju kristīgajām tradīcijām kopā dalīties evaņģēlijā.

Rev. Dr. Guy Liagre, Eiropas baznīcu konferences ģenerālsekretārs izteica cerību, ka Reformācijas atcere dotu iespēju kristīgajām tradīcijām Eiropā attīstīt kopēju vīziju par viņu aicinājumu būt Dieva tautai. "Mēs varam būt droši, ka nākotne ir Dieva rokās," Liagre teica. "Lai mums ir drosme ielikt šajās rokās mūsu labāko domāšanu, mūsu vitālo enerģiju un mūsu priekpilnu lūgšanos. Ir nepieciešams stiprināt ekumenisko kristiešu balsi šajā kontinentā."

Rev. Dr. Millers, Globālā kristīgā foruma sekretārs, slavēja PLF par "neaizstājamu lomu aktivizējot un veidojot" forumu. "PLF piedošanas lūgšana un samierināšanās ar menonītiem ir kļuvusi par paraugu foruma dalībniekiem – paraugs, kam sekot daudzās ekleziastiskās attiecībās pasaulē gan starp konfesijām, gan to iekšienē," teica Millers, atsaucoties uz samierināšanās akciju PLF 11. asamblejā 2010. gadā Štutgartē, Vācijā.

Rev. Dr. Setri Nyomi, Reformēto baznīcu pasaules kopienas (WCRC) ģenerālsekretārs teica, ka PLF padomes tēma ir piemērota laikam. "Pasaulē, kurā ir tik daudz sāpju, konfliktu, netaisnības un vardarbības, mūsu aicinājumam būt mācekļiem ir daudz izaicinājumu," Nyomi piebilda. Viņš izteica pateicību PLF par piedalīšanos kopā ar WCRC, PBP un Pasaules misijas padomi (CWM), procesā meklējot jaunu ekonomisku un finansiālu arhitektūru, lai nodrošinātu pilnvērtīgu dzīvi visiem. "Šie meklējumi ir tuvi arī PLF sirdij."

Atsaucoties uz ziņojumu "No konflikta līdz komūnijai", kas tika prezentēts padomes sanāksmē, Monsinjors Dr. Matthias Türk, pārstāvot Vatikāna pontifikālo kristiešu vienotības veicināšanas padomi, uzsvēra, cik tas ir nozīmīgi, ka katoļi un luterāņi var pirmo reizi kopā stāstīt Reformācijas vēsturi. Türk teica, ka vienprātības dokuments parāda, ka, liekot Jēzu Kristu centrā, luterāņi un katoļi var kopā pieminēt Reformācijas 500. gadadienu 2017. gadā. "Mērķis ir nolikt Kristu centrā, nest viņam liecību ar apņēmību pasaulē šodien. To darot, mēs būsim izpildījuši savu pienākumu kā Viņa mācekļi," viņš teica.

Rev. Dr. Čārlzs Evansons no Starptautiskās luterāņu padomes (ILC) atgādināja PLF padomei, ka Kristību Sakraments ir pamats baznīcas vienotībai, piebilstot, ka šim principam būtu jāpievērš vairāk uzmanības. "Nav bijis pietiekami daudz teoloģisku pārdomu par mūsu kristības saišu nozīmi tad un tur, kur rodas teoloģiskas atšķirības. Man šķiet ka mums vajadzētu kopā pacelt šo jautājumu," teica Evansons, izsakot sveicienus ILC priekšsēdētāja bīskapa Hans Jörg Voigt vārdā. Viņš atzīmēja, ka kopīga Reformācijas pieminēšana 2017. gadā dos iespēju "no jauna atklāt luterāņu teoloģijas pamatieskatus un uz tiem būvēt iespējamos nākamos pakāpienus PLF un ILC".

Kanone Alyson Barnett-Cowan, Anglikāņu vienotības, ticības un kārtības direktore, teica, ka luterāņi un anglikāņi tiek aicināti ārā no savas izolētības, lai kalpotu lielākai kopībai. "Šajā pasaulē mēs vienmēr esam konfliktā starp mūsu sabiedrības vērtībām un Dieva valstības vērtībām – un šī konflikta smagumā mums tiek dota žēlastība augt Dieva pazīšanā un mīlestībā un ieraudzīt, kā mēs varam būt labāki mācekļi kopā," teica Barnett-Cowan. Kamēr abas tradīcijas saskaras ar izaicinājumiem, kā interpretēt un dzīvē īstenot evaņģēliju, tām ir jāklausās "mierīgajā klusajā Dieva miera balsī", turpinot iesaistīties viens ar otru un tāpat ar citiem, kam ir atšķirīgs viedoklis. "Anglikāņi ar prieku sagaida iespēju ar jums kopā iet pretim 1517. gada atcerei, datumam, kas ir nozīmīgs visām Kristus baznīcām, sevišķi atgādinot mums par nepieciešamību pastāvīgi atjaunoties un nepieciešamību samierināties, kad mūsu tiekšanās uz evaņģēliju aizved mūs tālu vienu no otra," viņa piebilda.

Dr. J. D. Plüss, Vasarsvētku baznīcu pārstāvis, deva iedrošinājumu PLF tās kristīgajā māceklībā un ekumeniskās iesaistēs, īpaši tās attiecībās ar tiem, kuriem tā nepiekrīt. "Lai tā ir kopīga lūgšana, ka mēs visi patiesi spējam iziet no vienādprātības kopienas, jo mēs esam Dieva žēlastības dalībnieki un mēs gribam uztvert nopietni mūsu aicinājumu būt mācekļiem," Plüss noslēdza.
      Atpakaļ