Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
ceturtdiena, 27. februāris, 2020
Jaunumi / PLF ziņas
 

Cilvēku dzīves „nav pārdošanai”
24.04.2013


PLF izsaka līdzjūtību Dakas nelaimes skartajiem.
Ženēva, 25.04.2013.

PLF ir izteikusi savu dziļo sāpi par Rana Plaza ēkas sabrukšanu Dakas priekšpilsētā, Bangladešā 24. aprīlī, kas prasīja vairāk kā 100 dzīvību (pēc pēdējiem datiem uz 14.05.2013. – vairāk kā 1000 dzīvību – tulkotājas piezīme), norādot, ka cilvēcīgas būtnes nedrīkst tikt ziedotas peļņai.

„Mēs saprotam, ka atkal daudzas dzīvības tika zaudētas drošības noteikumu neievērošanas dēļ,” PLF ģenerālsekretārs Rev. Martin Junge teica 25. aprīļa vēstulē Bangladešas luterāņu baznīcas bīskapam Arobindu Bormon un Bangladešas Ziemeļu evaņģēliski luteriskās baznīcas vadītājam Rev. Paulus Hasdak.

„Kā ticīgiem cilvēkiem, mums tiek atgādināts par katras personas neizmērojamo vērtību. Ikkatrai dzīvei ir sava cieņa un skaistums Dieva dēļ, kurš ir visas dzīves uz zemes Radītājs. Tāpēc cilvēka dzīves „nav pārdošanai” un to vērtība nekad nedrīkst tikt pakļauta peļņas un konkurences likumiem globālajā tirgū,” piebilda Junge.

Ir aizdomas, ka simtiem šuvēju, kas strādāja rūpnīcās, kuras piegādā preces apģērbu veikaliem Rietumos, ir gājušas bojā sagruvušajā ēkā. Amatpersonas apgalvo, ka ir apstiprināta 160 cilvēku nāve, kamēr 2000 strādnieki ir izglābti.

Bangladešas apģērbu industrija ir viens no lielākajiem valsts darba devējiem un ārzemju valūtu pelnītājiem, ko piemeklē dažādas nelaimes.

Ģenerālsekretārs izteica sirsnīgu līdzjūtību Bangladešas tautai, sakot, ka PLF pievienojas tautai un valsts baznīcām sērās un lūgšanās, sevišķi par tiem, kas šajā traģēdijā zaudējuši savus mīļos.

„Mēs zinām, ka šādos mirkļos cilvēki sliecas meklēt mierinājumu, mieru un cerību un meklē garīgu vadību grūtajam tālākceļam,” teica Junge.

„Es lūdzos par Bangladešas baznīcām, lai tās atrod gudrību un drosmi piedāvāt pastorālo atbalstu savām kopienām un teikt patiesību varai šajos izaicinošajos laikos.”

Bangladešā PLF ir divas dalībbaznīcas un tā ir klātesoša caur humanitāro un attīstības organizāciju RDRS, kas darbojas kā palīgprogramma ar PLF Pasaules kalpošanas departamentu. Kopš 1972. gada RDRS ir darbojusies, lai atvieglotu nabadzību bezzemes un īres zemniekiem valsts ziemeļrietumos un katru gadu kontaktējas ar turpat 1 miljonu cilvēku.

Savā 25.04.2013. vēstulē Junge norāda uz Rakstos piedāvāto mierinājumu, citējot 22. psalma 25. pantu: „Jo viņš nav nicinājis nabaga ciešanas, nav slēpis savu vaigu no tā, kad tas brēca uz viņu – viņš sadzirdēja!”

Noslēgumā Junge teica: „Lai baznīcas liecību uztur šī ticība un šī pārliecība.”
      Atpakaļ