Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
pirmdiena, 09. decembris, 2019
Jaunumi / PLF ziņas
 

Argentīnas baznīca kaļ jaunu virzienu draudžu kalpošanā
30.07.2013


Pirmā IELU luterāņu diakone aicināta kalpot kā mācītāja!
Buenosairesa, Argentīna/Ženēva, 30.07.2013.

Apvienotā evaņģēliski luteriskā baznīca (IELU) Argentīnā pirmo reizi ir aicinājusi diakoni, mācītu diakonijas kalpošanai, kalpot kā draudzes mācītāju.
      Diakone Marija Elena Parras 1. augustā tiks iecelta par Marijas Magdalēnas Luterāņu baznīcas mācītāju Rezistencijas pašvaldībā Ziemeļargentīnā.
IELU iniciatīvu iedrošināt diakonijas darbiniekus strādāt pastorālajā kalpošanā atbalsta PLF Transformatīvās līderības un labas pārvaldības programma.
      PLF Misijas un attīstības departamenta koordinētās programmas viena no fokusa jomām ir baznīcas ilgtspēja.
      "Diakones Elenas aicinājums ir atbilde izaicinājumam augt kā baznīcai, atverot jaunas kalpošanas vietas un veicinot koncepciju sludināt vārdu holistiskas kalpošanas ietvarā," teica IELU prezidents Rev. Gustavo Gomezs.
      Marijas Magdalēnas draudze atrodas Huana Butista Alberdi kopienā Rezistencijā, Čako provinces galvaspilsētā.
Šī pilsēta tiek uzskatīta par vienu no nabadzīgākajām Argentīnā, tajā vairāk nekā 50% iedzīvotāju dzīvo nabadzībā.
      Gomezs atzīmēja, ka draudzē, kas ir kalpojusi Rezistencijas kopienai pēdējos 20 gadus, ir pamatslāņa diakonijas kalpošana, kas uzsver solidaritāti ar neaizsargātajiem kā baznīcas misijas zīmi.
"Dziļā mīlestība, kas vada kalpošanu, sakņojas Bībeles mācībās un sakramentu izpratnē, kas ir aicinājums pazemīgi kalpot tuvākajam," viņš teica.
"Marijas Magdalēnas baznīca ir avangards, jo tā saprot un pakārto baznīcas agendu Dieva misijai, jo tā atbild uz savu locekļu kritiskajiem izaicinājumiem," piebilda IELU prezidents.
Gomezs paskaidroja, ka lēmums aicināt diakonijas darbinieku kalpot pastorālajā kalpošanā ir iznākums garam izpētes procesam par to, kā savienot dažādas IELU kalpošanas, tanī pašā laikā nodrošinot draudžu ilgtspēju.
"Ir svarīgi, lai ir pareizās dāvanas un resursi," viņš uzsvēra.
PLF Transformatīvās līderības un labas pārvaldības programma atbalsta integrētu pieeju kalpošanai, kas ietver mācīšanos no kolēģiem un fokusējas uz tādiem vadības modeļiem, kas paaugstina baznīcas kapacitāti kalpot savā kopienā, teica Rev. Dr. Patrīcija Kuijati (Cuyatti), PLF Misijas un attīstības departamenta Latīņamerikas un Karību reģiona sekretāre.
"Ir prieks redzēt IELU apliecinot baznīcu kā kopienu, kas ir bagāta ar lajiem un ordinētiem vīriešiem un sievietēm. Visu pieejamo cilvēku dāvanu un talantu izmantošana padara baznīcu ilgtspējīgu veikt Dieva misiju cilvēku vajadzībās," Kuijati atzīmēja.
Elena, kas ir vadījusi projektus un koordinējusi seminārus par diakonijas iesaisti IELU, teica, ka tic, ka viņas pieredze, savedot kopā Latīņamerikas sievietes mācītājas, stiprinās viņas kalpošanu.
Viņa teica, ka Marijas Magdalēnas draudzes aicinājums ir svarīgs solis gan viņai, gan baznīcai. Tomēr, viņa atzīmēja, šī pastorālā kalpošana ir par apņemšanos, kas ir nepieciešama, lai šo soli neuztvertu kā vienkāršotu risinājumu, ko IELU būtu jāpieņem visur.
"Kā baznīcai mūsu izaicinājums ir apzināt mūsu cilvēku dāvanas un kā tās attīstīt, izmantojot tradicionālos līdzekļus, it sevišķi radošus resursus," teica Elena.
"Mani stiprina doma, ka visam ir savs laiks, sava vieta un tas notiek ar iemeslu," viņa beidza.
IELU ir 31 draudze Argentīnā un Urugvajā ar 11 000 locekļu. Tā ir PLF dalībbaznīca kopš 1951. gada.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Puriņa, Mag.Theol., LELBāL diakone
Korektore Mag. Theol. Milda Klampe
      Atpakaļ