Pārdomām par sieviešu ordināciju
 
BildeBildeBilde
 
trešdiena, 13. decembris, 2017
Prakse / Dzīvesstāsti
 

Reformācija, sieviešu ordinācija, aicinājums – videoradio intervija ar Jānu Jērumu-Grīnbergu
16.11.2017

Tālivaldis Kronbergs: „.. jā, un turklāt jūs esat arī bīskape.”

Lasīt vairāk ...


Mācītāja Jāna nekad mierā nav sēdējusi (intervijas fragments no laikraksta "Diena")
21.07.2016

Svelmainā jūnija dienā intervija ar mācītāju Jānu Jērumu-Grīnbergu norunāta Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā. Jāna dzimusi Lielbritānijā, kalpojusi Lielbritānijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, no 2009. līdz 2013. gadam bija baznīcas bīskape. Pēc aiziešanas pensijā kopš 2014. gada rudens viņa pārcēlusies uz dzīvi Latvijā un saka: "Beidzot esmu mājās."

Lasīt vairāk ...


Mācītājas Ilzes Larsen stāsts. Kad Dievam vairāk jāklausa nekā cilvēkiem
21.07.2016

Kad iesāku studijas Teoloģijas Fakultātē pie Latvijas Universitātes, Arhibīskaps vēl bija nelaiķis Kārlis Gailītis. Gribēju mācīties par savu ticību, par šo Jēzu, kam biju sākusi ticēt. Zināju arī, ka vēlos kalpot baznīcā, bet – kā? Tas man toreiz vēl nebija skaidrs. Pamazām nācu pie atziņas, ka Dievs mani aicina būt par draudzes mācītāju. Tomēr man bija pietiekami “bezkaunības” apšaubīt šo Dieva balsi. Es klausījos, ko LELB augstākā vadība saka par sievietes lomu baznīcā, jo kā jau padomju laikos audzinātam bērnam – paklausība autoritātei piezagās ļoti ātri.

Lasīt vairāk ...


Saruna ar mācītāja amata pienākumu izpildītāju Agritu Staško (VIDEO)
17.03.2016

 Agrita Staško ir evaņģēliste un veic mācītāja pienākumus Rendas un Usmas Sv. Pētera draudzēs.  Kuldīdznieci Agritu Staško intervē Skrundas TV (13.03.2016.). 

Lasīt vairāk ...


Intervija ar Daci Priedi - aktrisi, režisori, māti, evaņģēlisti. Par sievietes aicinājumu un ne tikai.
08.03.2015

Dace Priede ir studējusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijā Teātra nodaļā un ieguvusi teātra un kino aktiera specialitāti. Strādājusi par aktrisi Rīgas Operetes teātrī (1976 - 1983.g.). Kuldīgas Kultūras nama amatierteātrī strādā par režisori. No 1998.g. Dace ir Kurzemes radio valodu konsultante, apsveikumu koncertu vadītāja. Turklāt, Dace Priede ir pabeigusi Latvijas Evaņģēliskās luterāņu baznīcas konsistorijas evaņģēlistu kursus un no 1997.gada ir kalpojusi par evaņģēlisti Kuldīgā, Lipaiķos, Ēdolē un Vārmē, Kabilē un citur pildot evaņģēlistes un mācītājas pienākumus. Tāpat šī apbrīnojamā sieviete ir Rakstnieku savienības biedre, I. Zeberiņa prēmijas laureāte. Nesen Dacei tika piešķirta Kuldīgas novada Gada balva literatūrā. Viņa ir sarakstījusi vienpadsmit vairākas grāmatas, un viņas romāni tikuši izmantoti Latvijas radio iestudējumos. Paretam Dace publicējas ar pseidonīmu Patrīcija Egle.

Lasīt vairāk ...

Arhīvs
2017 (1)   
2016 (3)   
2015 (1)   
2011 (1)   
2010 (2)